Чому тактика тиску на Росію контрпродуктивна і веде до прямо протилежного результату, скільки громадян РФ на самому справі затримано в Україні і чому в ході переговорів по Савченко не звучало прізвище Сенцова, в коментарі Znaj.Ua розповів спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук.

За словами політика, провокаційні заяви окремих представників української влади гальмують переговорний процес, практично зводячи нанівець всі докладені зусилля.

«Політики, які роз'їжджають по всьому світу і вимагають чинити тиск на Росію, тільки погіршують ситуацію. Така тактика веде до результату, прямо протилежного очікуваному. Ті, хто хоч трохи розбирається в зовнішній політиці, знають: спроби натиснути на Росію є контрпродуктивними за своєю суттю, вони завжди закінчувалися провалом», - підкреслив В.Медведчук.

Він також повідомив, що переговори з приводу звільнення окремих осіб, засуджених, які відбувають покарання в РФ, всупереч заявам віце-спікера Ірини Геращенко, що не припинялися. І ведуться вони не в Мінську, а в Москві, в постійному режимі.

«Хоча мушу визнати: в силу обставин, що склалися — через крайню заполітизованість цього питання, через спекуляції українських політиків — досягати домовленостей вкрай складно», — уточнив політик.

Популярні новини зараз

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Приватний вертоліт впав біля траси, є загиблі: рятувальники пробираються крізь туман

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Що стосується горезвісного «списку 23», то, за інформацією спецпредставника з гуманітарних питань в ТКГ, на території України утримуються 25 громадян РФ, затриманих у зв'язку з подіями в ході АТО.

«Позиція РФ така, що ці особи (ще раз повторю, вони затримані у зв'язку з участю в бойових діях у зоні АТО) повинні бути обмінені згідно з Мінськими угодами. Саме з цієї причини питання обміну 23 осіб, затриманих в результаті проведення АТО, на громадян України, які перебувають на території РФ, сьогодні в Москві не розглядається», — додав В. Медведчук.

У той же час ведуться переговори по звільненню в порядку обміну декількох осіб, що знаходяться в РФ, повідомив В. Медведчук.

«Немає сенсу говорити про конкретні імена, поки не досягнута домовленість», — уточнив політик.

Ст. Медведчук спростував заяву В. Геращенко, заявляла про те, що в переговорах по звільненню Надії Савченко та Олега Сенцова нібито «з-за політичного лобізму акцент був зроблений на звільнення однієї Савченко».

«Ця заява не відповідає дійсності. Переговори щодо звільнення Надії Савченко вів я (ці переговори проходили не в Мінську, а в Москві), і в ході них прізвище Сенцова не звучала ні разу. Та й такий завдання переді мною не ставили», — резюмував Віктор Медведчук.

Що стосується заяв Ірини Геращенко про нібито кілька разів срывавшемся звільнення заручників, то вони не відповідають дійсності, сказав політик.

«З грудня 2014 року, коли я почав займатися обмінами, і до цього часу такого не було жодного разу. Коли угода про здійснення обміну досягалося, воно реалізовувалося в 100% випадків. Ірина Геращенко не бере участі у переговорах з обміну, і її заяви про хід і результати переговорів не відповідають дійсності», — додав В. Медведчук.