Медична реформа від МОЗ робить медобслуговування в Україні малодоступним, платним і при цьому не гарантує якості. Про це заявив лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу» Віктор Медведчук.

«Проблеми у вітчизняній системі охорони здоров'я накопичувалися тривалий час, і необхідність її реформування назріла давно, але законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який прийняли народні обранці 19 жовтня, швидше наблизить летальний результат української медицини, ніж реанімує її», — пише політик у своєму блозі.

За його словами, головне нововведення медреформи полягає в тому, що доступне медичне обслуговування, гарантоване Конституцією України, залишилося в минулому. «Безкоштовними залишаться тільки так звані гарантовані послуги (треба думати, їх перелік та обсяг буде змінюватись в залежності від дефіциту бюджету, а не виходячи з реальних потреб населення). Невипадково у медиків та експертів, втім, як і у народних депутатів, вже виникли серйозні побоювання щодо джерел фінансування галузі», — зазначив В. Медведчук.

Він заявив, що депутати навіть закрили очі на той факт, що прийнятий ними законопроект суперечить статті 49 Основного Закону країни, яка гарантує, що «у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно...», а також статті 22, яка говорить, що «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Лідер «Українського вибору» додав, що ще одна новація передбачає зміну системи фінансування: якщо зараз держава виділяє кошти на лікарні, то після вступу в силу закону будуть гроші «йти» за пацієнтом. «А це, як вчить нас досвід колишніх «реформ», неминуче призведе до так званої оптимізації, тобто банального скорочення лікарень та медперсоналу», — вважає політик.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Співачка Аlyosha показала маленьку донечку: копія Тараса Тополі

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

На його думку, досвід трьох останніх років показав, що для команди євроінтеграторів пріоритетом є не інтереси народу, а вимоги лихварів. «А це значить, що Україну чекають нові перетворення (правильніше було б сказати ― потрясіння): після прийняття пенсійної і медичної реформ євроінтеграторам залишилося виконати лише кілька вимог кредиторів: пустити з молотка держмайно і розпродати землі сільгосппризначення. Після цього свої зобов'язання перед лихварями вони можуть вважати виконаними», — підсумував В. Медведчук.