Із 18 років українці мають право йти в армію за власним бажанням, а в 20 років – обов'язковий призов в армію. Згідно зі ст. 23 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу" термін служби в армії становить 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти і 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту в зоні АТО. Цей момент прямо прописаний у військовій доктрині України. Солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті в бойових операціях, повідомляє заступник начальника Генштабу.

Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову, але спочатку солдат все одно повинен буде пройти спеціальне навчання, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами.

Звичайно, якщо в країні буде оголошена чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Вимоги до кандидатів для служби за контрактом: вік від 18 до 60 років (для жінок – від 18 до 50 років). У кандидата не має бути судимостей за вчинення тяжких злочинів.

Майбутній військовий повинен мати базову середню освіти і бути придатним до служби за станом здоров'я.

Контрактники мають право на збереження робочого місця, посади і середнього заробітку, якщо вони прийняті за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці.

Також повідомляється, що військовослужбовці та члени їх сімей будуть забезпечуватися службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", українську армію чекає жостке підсилення.