Чому влада замовчує роль Віктора Медведчука в обмін полоненими і які труднощі довелося подолати, щоб обмін відбувся, в програмі "Великий вечір" на телеканалі News One розповів народний депутат Нестор Шуфрич, член партії "За життя".

За словами Шуфрича, йому боляче за ту ситуацію, яка склалася навколо обміну.

"Мова не про образу за мого друга і товариша Віктора Медведчука, мені прикро і боляче за країну... Він зробив велику справу. Але мені соромно за країну, яка замовчує реальну роль людини... яка забезпечила цей унікальний обмін", - сказав політик.

Шуфрич розповів, що участь і роль Медведчука в процесі обміну полоненими висвітлили провідні світові ЗМІ: американські NBC, Washington Post, New York Times, NY Daily News, Fox News, Chicago Tribune, Los Angeles Times, британські DailyMail і Guardian, а також NationalPost - Canadian, Euronews, Reuters, AssociatedPress, France-Presse, Libération, немецкіеDeutscheWelle, DieWelt -однак наполегливо замовчують українські медіа.

"Сотні провідних ЗМІ з 25-го по 27-е число були прив'язані до Данилового монастиря, де пройшла унікальна зустріч Кирила і Медведчука з керівниками так званих ДНР і ЛНР", - розповів політик.

Популярні новини зараз

Оля Полякова показала переможця Маски: хто ховався під образом "Сонця"

Арсен Мірзоян показав свою "подружку", і це не Тоня Матвієнко

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

Показати ще

За інформацією Шуфрича, домовлятися про обмін доводилося в дуже складних умовах, практично при повній впевненості, що обмін зірветься.

Н. Шуфрич поділився з глядачами ексклюзивною інформацією про те, як проходили переговори і підготовка до обміну: "Я не стримався і запитав його (В. Медведчука. - Ред.) Про деякі деталі цього обміну. ​​І він мені розповів:" З травня по листопад місяць, коли була остаточно затверджена і підтверджена цифра 306 на 74 і були затверджені списки вже остаточно, вдумайтеся - близько 40 осіб вже відбули покарання в Україні та просто не підлягали обміну", - повідомив народний депутат.

У відповідь представники ОРДО і ОРЛО зажадали замінити цих 40 осіб іншими, і тільки завдяки зусиллям В. Медведчука вдалося зберегти домовленості про обмін.

"Далі було ще складніше. В останню мить українська сторона заявила, що вони змінюють 18 осіб в "списку 306", тому що 12 - російські і один там ще був іноземець, і п'ять, які скоїли тяжкі небезпечні злочини. Виникає питання: а навіщо ви їх раніше узгодили? Чому ви за пару тижнів до обміну зриваєте цей обмін? Медведчук дотиснув і це питання. Він переконав Путіна, що не треба тепер реагувати на це, нехай вже буде заміна на інших", - розповів Шуфрич.

Він звернув увагу на той факт, що роль Путіна зазначив весь світ, а президент Порошенко "називав І. Геращенко, І. Луценко, Р. Демченко, які, при всій повазі, максимум, що робили, це передавали документи і погоджували, там папку передавали з одного місця на інше ".

"Президент України... подякував усім і не оцінив роль Віктора Медведчука", - підкреслив Нестор Шуфрич. Однак, з огляду на реакцію світових ЗМІ, можна сміливо стверджувати, що участь Медведчука в переговорах про звільнення полонених високо оцінили в усьому світі.

Як відомо, провідні світові видання та інформагентства - NBC, Washington Post, New York Times, NY Daily News, FoxNews, ChicagoTribune, Los Angeles Times, Daily Mail і Guardian, National Post - Canadian, інтернет-портал Yahoo, Euronews, Reuters, Associated Press, France-Presse, Libération, DeutscheWelle, DieWelt висвітлювали участь Віктора Медведчука в переговорному процесі і підготовці обміну. Крім того, матеріал інформагентства Франс Прес передрукували такі впливові ЗМІ, як найбільша католицька газета "Ля Круа", "Ліберасьон", "Ля нувель Републик", бельгійська "Ля Лібр Бельжик", французька версія "Євроньюс".

Як відомо, іспанське видання "Ель періодика де Каталунья", розмістивши матеріал з посиланням на Франс Прес, назвала Віктора Медведчука "автором ініціативи" обміну.