"Справу Рубана" слід розглядати як продовження конфлікту між Порошенком і Саакашвілі, оскільки парламентер тісно пов'язаний з соратниками дніпропетровського олігарха Геннадієм Корбаном і Борисом Філатовим, стверджує політолог Олег Хавич. Про це Олег Хавич пише в своєму блозі.

Політолог пояснює, що влада завдала удар саме по співробітниках Коломойського, тому що сам олігарх не живе в Україні. А співробітники СБУ порахували, що серед соратників Коломойського саме фігура Володимира Рубана найбільш підходить для атаки.

"А оскільки за Саакашвілі стоять Сорос і Коломойський, то перший серйозний удар нанесли саме по співробітниках спонсорів Міхо. Але з кого почати? Корбан зараз не при справах. Сам Коломойський живе в Швейцарії. Наїжджати на Філатова - це протиставляти себе іншим мерам міст України та виборцям Дніпропетровська, які його обрали. Тому в даному сценарії війни між владою і Саакашвілі логічно постає фігура Володимира Рубана (Гарбузюк)"- пояснює Олег Хавич.

Хавич нагадує, що в ЗМІ є маса інформації, як Рубан і Філатов разом давали прес-конференції в Дніпропетровській ОДА, як Рубан розповідав, що їздить на "Лексусі" Бориса Філатова і т.д. А в одному з інтерв'ю за квітень 2015 року Геннадій Корбан прямо заявляє, що Рубан "наша людина", який не має ніякого відношення до Медведчука.

"Давайте згадаємо, що вперше Рубан і його громадська організація" Офіцерський корпус" "засвітилися" в ЗМІ саме як соратники Коломойського & Co. Геннадій Корбан, відразу після звільнення з посади заступника Коломойського в Дніпропетровській ОДА в ефірі" Громадського ТБ "прямо сказав:" Рубан - це наша людина ". Будь-який бажаючий може подивитися інтерв'ю Геннадія Корбана Hromadske.ua під заголовком" Корбан: Рубан не пов'язаний з Медведчуком, він наша людина "за квітень 2015 року. https://youtu.be/a2vQ0i7-Ppo", - наводить посилання Хавич.

Політолог пояснює, що ряд політичних сил намагаються використовувати скандал з Рубаном в своїх інтересах. А СБУ підхопила брехливу версію, не перевіривши факти, тому що керівництво Служби заздрить Медведчуку через успішних обмінів полоненими. "Ще ряд політичних сил і груп впливу зі старту спробували використовувати гучний інформпривід в своїх інтересах. Спікери "Народного фронту" – української "партії війни" - за звичкою традиційно звинуватили в усьому Медведчука, хоча така версія не витримує елементарної перевірки. Звинувачення "народнофронтовців"  підхопили в СБУ, не перевіривши факти і не зібравши ніяких доказів. Мотив зрозумілий - це ревнощі, тому що всі лаври за успішні обміни полоненими дістаються Медведчуку", - пояснює політолог.

"Насправді всім давно відомо, що у нього з Рубаном старий конфлікт інтересів. Власне, з того моменту, як СБУ призначила Медведчука займатися обміном полоненими, різко припинилася діяльність Рубана і всіх інших" вільних стрільців ", яким ЗМІ і експерти приписували схему "обмін за гроші".

До речі, саме "Український вибір" свого часу викрив Рубана, прямо заявивши, що він самозванець, який працює під чужим прізвищем. Сайт "Українського вибору" ще в червні 2015 опублікував на своєму сайті розгромну статтю народного депутата Василя Німченка "Про самозванців -прилипал". Короткий її зміст: Рубан - це не справжнє прізвище, справжня - Гарбузюк; ніякий Рубан не генерал-полковник, а старший лейтенант, який звільнився з ЗСУ ще в 2004 році", - нагадує політолог Олег Хавич.