Лідер Громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук заявив, що свобода віросповідання в Україні нехтується так само цинічно, як і свобода думки і слова.

"Право людини" на свободу думки, совісті і релігії "проголошується Загальною декларацією прав людини, а також міжнародними правовими актами, прийнятими на її основі ..."Право на свободу світогляду і віросповідання" гарантує громадянам нашої країни і Конституція України (стаття 35) . Однак для нинішньої влади права людини непорушні лише в красномовних деклараціях про європейські прагнення", - пише Медведчук у своєму блозі.

Він зазначив, що при потуранні влади рейдерські захоплення храмів УПЦ МП тривають, а поява у Верховній Раді законопроектів, відверто дискримінаційних по відношенню до УПЦ МП, свідчить про спроби грубого втручання держави в справи церкви. Політик зазначив, що в цьому плані дуже показовий триває вже кілька місяців конфлікт навколо храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії УПЦ МП в місті Коломия Івано-Франківської області.

Так, в травні депутати Коломийської міської ради спробували ухвалити незаконне рішення про передачу храму в користування УПЦ КП або УГКЦ. Рішення не було прийнято, але в червні парафіяни УГКЦ за сприяння радикалів захопили приміщення церкви. Міський голова підписав розпорядження про створення робочої групи з питань приналежності церкви, а будівля храму і дзвіницю до прийняття остаточного рішення опечатали. Парафіяни УПЦ МП подали позов до суду. 4 жовтня Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав право релігійної громади УПЦ МП на Благовіщенський храм, а рішення про створення робочої групи і про опечатування будівлі церкви та дзвіниці були визнані незаконними. Однак після рішення суду конфлікт розгорівся з новою силою.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Раптово зірветься вітер: синоптик оголосила штормове попередження українцям, коли чекати стихійного удару

Лоліта Мілявська показала рідкісні кадри з донькою, яку залишила в Україні: "Мовчання - золото"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Його кульмінацією стало побиття прихожан УПЦ МП... капеланом УГКЦ. Парафіяни і священики храму Благовіщення, дізнавшись про позитивне рішення суду, спробували увійти в храм і провести богослужіння. Віруючі і священнослужителі УГКЦ зробили все, щоб перешкодити цьому: зібравшись у церкви, капелани УГКЦ при сприяння радикалів перешкоджали відправленню служби, ображаючи православних віруючих (а це були переважно літні жінки), дійшло навіть до рукоприкладства. на жаль, настільки обурливий факт, незважаючи на наявність відеозйомки, залишився непоміченим як нашими "демократичними і волелюбними" ЗМІ, так і громадськістю", - повідомив лідер "Українського вибору".

За його словами, політика дискримінації однієї з церков і прагнення використовувати релігію в політичній боротьбі не тільки ведуть до розпалювання конфлікту на релігійному грунті, а й розв'язують руки радикалам. "Та й спроби надзвичайно політизованою УГКЦ, зокрема її керівництва, поширити свій вплив на віруючих УПЦ МП стають дедалі агресивнішими", - додав Медведчук.

Він нагадав, що на зустрічі Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Державного секретаря Святого Престолу кардинала П'єтро Паролін обговорювалося питання зниження напруженості в Україні. Для цього було запропоновано низку заходів: відмова УГКЦ від політики захоплення православних церков, згортання агресивної інформаційної кампанії УГКЦ проти УПЦ МП, припинення "риторики ненависті" по відношенню до УПЦ МП з боку радикальних представників УГКЦ, перш за все з числа військових капеланів.

"Але, на жаль, наступ на права віруючих УПЦ МП не припиняється. Мова ненависті, агресія і насильство стали основою політики нинішньої влади - політики, яка веде до нового витка протистояння в суспільстві", - заявив лідер "Українського вибору".