Політик зазначив, що жалюгідні спроби МОЗ виправдатися тим, що слова Лінчевського вирвані з контексту і неправильно витлумачені, не тільки нікого не переконали, але і змусили поглянути під іншим кутом на діяльність МОЗ.

"Особливо в світлі інформації, наданої Рахунковою палатою України. На засіданні 15 травня члени Рахункової палати розкрили ряд значних порушень МОЗ, що стосуються лікування українців за кордоном. Було відзначено, що, всупереч рекомендаціям Рахункової палати, даними ще в 2015 році, "цілісну і прозору процедуру лікування українських громадян за кордоном" міністерство так і не створило, але ніхто з посадовців не поніс за це відповідальності ", - звернув увагу В. Медведчук.

Лідер "Українського вибору" підкреслив, що, незважаючи на збільшені в 12 разів за останні 5 років (з 52 до 628 млн грн) асигнування з держбюджету, Міністерство охорони здоров'я не змогло ефективно використати и ці кошти.

""Використання коштів держбюджету здійснювалося з недотриманням чинних нормативно-правових актів", - йдеться в звіті Рахункової палати. Зокрема, констатуються відсутність угод із зарубіжними медустановами, аналізу вартості послуг в різних медустановах, оцінки якості та результативності лікування, а також ряд інших недоліків. В результаті Міністерство охорони здоров'я за 2016-2017 роки неефективно використовувало більше 31% бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном: 286 млн грн - неекономно, ще понад 23 млн грн - з порушеннями", - уточнив В.Медведчук.

На його думку, виявлені зловживання і порушення змушують по-новому подивитися на заяви заступника міністра охорони здоров'я і допомагають зрозуміти, що в медичному відомстві діяли усвідомлено.

Популярні новини зараз

Померла зірка "МастерШеф" Стелла Клименко перед смертю розповіла про жорстоке побиття: "Ніяких скарг, це життя"

Михайло Поплавський поруч з гарячою студенткою показав, як вступити на бюджет: спритність рук і ніякого шахрайства

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Українці вшановують пам'ять Андрія Гусіна з "Динамо", який трагічно загинув 7 років тому: "Був справжнім лідером"

Показати ще

"І цинічні слова Лінчевського - це не обмовка, а позиція МОЗ, яку чиновники відомства послідовно втілювали в життя. МОЗ, по суті, підписав смертний вирок українцям, які вражені страшною недугою і у яких залишилася єдина надія на порятунок - лікування в закордонних клініках. А тому ніякі хитрощі і виправдання чиновників МОЗ (аж до істеричних заяв пані Супрун про інформаційну атаку з використанням маніпуляцій і брехні) не повернуть довіри громадян до відомства, яке цинічно пояснює відсутність реальної роботи безглуздістю боротися за порятунок життів тяжкохворих українців ", - вважає Віктор Медведчук.