Юрій Солошенко, колишній директор полтавського оборонного заводу «Знамя», рік тому звільнений з російської в'язниці, в інтерв'ю «Фактам» розповів, кому вдячний за своє повернення в Україну.

Як відомо, ФСБ Росії звинуватив українця в шпигунстві на користь України. Мосміськсуд засудив 73-річного Солошенка до шести років колонії суворого режиму. Справа, що мала гриф "таємно", розглядалася в закритому режимі.

За словами Юрія Даниловича, він з Геннадієм Афанасьєвим (засудженим в РФ у справі так званих "терористів групи Сенцова" — ред.) могли вийти на свободу лише по обміну, оскільки амністія на них, засуджених за особливо тяжкі злочини, не поширювалася.

"Я завжди говорив слідчим, тюремникам, своїм співкамерникам, що моя держава, мій президент за мене будуть боротися. А у відповідь чув: «Та кому ти потрібен»? Я вдячний Віктору Медведчуку. Він — один з учасників переговорів між Україною і Росією з питань обміну військовополонених і політично засуджених. Його я, до речі, першим зустрів при виході з речами з «Лефортово» в кабінеті начальника слідчого ізолятора. Не очікував, чесно кажучи..." — згадує Солошенко.

Повертаючись до тих днів, коли йшли робота з його повернення в Україну, Юрій Данилович розповів, що відчував підтримку правозахисників, дипломатів, журналістів, політиків, родичів.
"І це давало мені сили вистояти. ЗМІ постійно стежили за моїм перебуванням в катівнях, тримали, так би мовити, тему на контролі. Сини оплачували досить дорогі послуги адвокатів, оббивали пороги багатьох відомств, від яких залежало питання мого обміну. Я бачив по телевізору людей з плакатами "Свободу Солошенку", — розповів Солошенко.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Дуже важливу роль у звільненні, за словами екс-директора «Знамя», також зіграла перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

"Вона не тільки активно працювала в гуманітарній частині контактної групи нормандського формату щодо звільнення політв'язнів, але і закликала європейське суспільство чинити тиск на кремлівську верхівку", — згадує він.

Особливо відзначив Юрій Данилович українського консула в Росії Геннадія Брескаленка.
"Його не допускали до мене більше півроку! У СІЗО почали жартувати, мовляв, навіть засуджених громадян бананових республік відвідують дипломати, а мене кинули. Коли ж ми з ним нарешті зустрілися, консул показав мені не менше тридцяти копій листів з проханням про зустріч зі мною, відправлених в різні інстанції. І за кожним — відмова. Брескаленко організував серед своїх колег збір грошей, щоб фінансово підтримати мене в «Лефортово». Передані їм 30 тисяч рублів я не витратив, сподівався, що поверну, вийшовши на свободу. Вже двічі їздив з цими грошима в Міністерство закордонних справ України, пропонував забрати назад. Ні в яку не беруть!", — резюмував Солошенко.

Відео звільнення Солошенка: