Україна може подати заявку на проведення чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное. Місцем проведення може стати Дніпро, де проведуть реконструкцію гребного каналу. Про це на своїй сторінці у Facebоok повідомив міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

"Обговорили з першим віце-президентом організації Томасом Конецкі та представниками національної Федерації каное перспективи проведення чемпіонату світу в Україні в 2023 або 2024 році.

Міжнародна федерація розглядає можливість проведення змагань в Дніпрі. Також ми обговорили плани реконструкції гребного каналу в Дніпрі, щоб привести його у відповідність з вимогами світового рівня. Зараз чекаємо офіційних звернень Міжнародної федерації каное про надання Україні права на проведення відповідних змагань", - повідомив Жданов.

Формула-1 у В'єтнамі

Формула-1 оголосила про підписання контракту на проведення нової гонки - Гран-прі В'єтнаму. 

Гонка буде проводитися у центрі місті Ханой на треку довжиною 5,565 км і з'явиться в календарі Формули-1 в сезоні-2020.

Формула-1 прийняла рішення додати в свій календар нову гонку з метою популяризації цього виду спорту в азіатському регіоні.

Траси ще не існує, але підходящу площадку в столиці країни - Ханої - вже проінспектував гоночний директор Формули-1 Чарлі Уайтінг.

Вона обіцяє стати дуже швидкою, оскільки, дивлячись на проект, впадає в очі величезна кількість довгих прямих ділянок.

Цікаво, що промоутером перегонів стане компанія, яка була заснована в 1993-му році в Україні і займалася виробництвом їжі швидкого приготування. Зараз вона володіє супермаркетами, парками розваг, власним автомобільним виробництвом у В'єтнамі.

Українець на шляху до Формули-1

Одним з перших кроків до участі у Формулі-1 є успіх у "нижчих" лігах – від Формули-4 до Формули-2. Саме в одній з них невдовзі може розпочати кар’єру молодий український гонщик Іван Пеклін.

Першим кроком до Формули-1 є Формула-4, яка була створена у 2014 році. Вже згодом пілот потрапляє до Формули-3 (FIA Formula 3 European Championship), яка була створена у 2012 році. Вже після Ф3 пілот потрапляє у Формулу 2, новостворену торік на базі колишньої GP2.

Крім однакової потужності, однією з основних цілей створення такої зрозумілої і прозорої формульної ієрархії для FIA були бюджети. У Ф4 заявляють, що увесь Чемпіонат пілотові коштуватиме приблизно 200 тисяч євро, однак насправді, з урахуванням тестів і накладних витрат, бюджет зросте. Саме на тести такого боліда і відправляється українець Іван Пеклін, тім самим роблячи перший крок, на шляху до Формули 1, пише motorsport.ua.

Іван, якому щойно виповнилося 17 років, після декількох чемпіонських титулів і завойованих Кубків України у молодших картингових класах, ставши наймолодшим чемпіоном України найпрестижнішого міжнародного класу KZ-2.

Першим стануть тести у французькій Формулі 4. Вони відбудуться цього тижня на легендарній трасі в Ле-Мані в її короткій стаціонарній конфігурації Бугатті.

Як повідомляв портал Знай.uaRed Bull, одна з топ-команд Формули-1, зацікавилася німецьким гонщиком Формули-3 Міком Шумахером, сином легендарного Міхаеля.