Українські діти, які страдають на епілепсію, можуть залишитися наодинці зі своєю хворобою. А все тому, що фінансування Харківського інституту неврології, де їм надавали кваліфіковану допомогу вузькопрофільні лікарі за допомогою необхідної апаратури, урізали на 70%.

Такий "подарунок" установа отримала з лютого цього року, передає "24 канал".

Тепер лікарі тут працюють неповний день, а директор інституту каже, що ситуація з фінансуванням просто критична.

Боротися за здоров'я дітей доводиться, як завжди, батькам. Наприклад, мати одного з пацієнтів закладу Вікторія Набокова почала просити владу про дофінансування інституту. Вона зареєструвала на сайті Президента петицію, де просить відновити фінансування установи. Тепер необхідно 25 тисяч підписів, аби на нього звернули увагу. Наразі є усього майже три сотні. На збір підписів лишилося 79 днів.

Інститут є неабиякою підтримкою для хворих дітей. Стаціонарне лікування у ньому безкоштовне. Для тих, хто лікується не постійно, процедури платні, але вони коштують значно дешевше, ніж за кордоном. Для прикладу: обстеження мозку в ХІН – 150 гривень, а в Німеччині аналогічна процедура обійдеться в 400 євро. У більшості батьків маленьких пацієнтів таких коштів просто немає.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", вчені виявили ген, що відповідає за виникнення епілептичних приступів.