При підготовці передачі 12 громадян України, які відбували покарання в Криму, важливу роль зіграв лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук.

Про це заявили Михайло Чаплига, представник омбудсмена України Валерії Лутковської, і уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова.

Як відомо, 17 березня Російська Федерація передала 12 засуджених з пенітенціарних установ Криму для подальшого відбування покарання в Україні. Передача відбулася на контрольно-пропускному пункті «Нехотіївка-Гоптівка» Бєлгородської області.

Як заявила уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, в українських в'язнів немає претензій до російської сторони.

«При передачі ув'язнених кожного питала українська сторона, чи є претензії до російської сторони. Всі сказали, що немає », - сказала чиновниця.

У свою чергу Михайло Чаплига, представник омбудсмена України Валерії Лутковської, також підтвердив, що передача відбулася без будь-яких ускладнень.

«Претензій до процесу передачі немає, все пройшло на вищому рівні», - сказав Чаплига. Він також висловив подяку «за взаємодію і допомогу» лідеру громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктору Медведчуку.

Тетяна Москалькова зі свого боку також зазначила, що Віктор Медведчук надає «серйозну гуманітарну допомогу в питаннях переміщення осіб, що мають українське громадянство або російське громадянство».

Як писали ЗМІ раніше, через помилки Міністерства юстиції не відбулася передача 15 ув'язнених в Україні. Зокрема, Державна пенітенціарна служба України неналежним чином підготувала документи, необхідні для проведення передачі, яку готували місяць.

Лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук зажадав від міністра юстиції назвати відповідальних за передачу з Росії ув'язнених громадян України.