19 лютого, до Дня Героїв Небесної Сотні, на каналі "Україна" відбудеться прем’єра фільму-антиутопії за п’єсою Олега Сенцова "Номери".

Зйомки картини проходили в той час, коли сам Олег Сенцов перебував за гратами в Росії, режисером стрічки став Ахтем Сеїтаблаєв.

Над створенням фільму Олег Сенцов працював, будучи у в’язниці, звідти він написав понад 100 листів творчій команді з детальними вказівками та рекомендаціями щодо акторського складу, сценографії та костюмів та інших аспектів виробництва. «Зйомки цього фільму стали для мене цікавим досвідом – я працював над ним дистанційно, за допомогою листів, відправлених з в’язниці. Це мій маніфест», - розповів Олег Сенцов.

Фільм, в основу якого покладена однойменна повість Олега Сенцова 2011-го року, розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їх закони.

На знімальному майданчику творчий задум Олега Сенцова втілив режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський відсунув юних студенток і взявся за Тіну Кароль: вже покликав у свою печерку

Андре Тан зізнався, що зміг знайти в українках, як справжній чоловік: "Токсичні і нікому не потрібні..."

Леся Нікітюк "затягла" на проєкт "Пара на мільйон" подружку Віки Маремухи і Ані Суліми з СМПУ: мама чотирьох дітей і розлучення

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Показати ще

«Для мене фільм «Номери» – своєрідний Ноїв ковчег, тому що окрім жанру, який Олег визначив як антиутопія, для мене це поліфонія жанрів: гротеск, антиутопія, мелодрама і детективу трохи та трагедія. Мені дуже сподобалась п’єса. Вона чимось нагадала мені п’єсу Семюеля Беккета «В очікуванні Годо» і мені тоді чомусь здалося що я точно знаю, що в кожній сцені має бути, що кожен персонаж говорить, що вимагає, про що мріє. Робота над фільмом – це був мій виклик, це була можливість повернутись до першої професії саме театрального режисера і поєднати кіно з театром. Безумовно працювати було складно без можливості розмовляти, обговорювати деталі», - розповів Ахтем Сеїтаблаєв.

Світова прем'єра фільму «Номери» відбулась в рамках програми спеціальних показів Berlinale Special на 70-му Берлінському кінофестивалі в лютому 2020 року. В український широкий прокат фільм вийшов 19 листопада 2020 року.

Прем’єра фільму «Номери» в ефірі каналу «Україна» відбудеться 19 лютого, відразу після випуску політичного ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».