Відомий економіст і експерт у банківській сфері Олексій Кущ показав, яким чином оподатковуються доходи українців. Характерно, що формула працює, як для працівника торгівлі з його зарплатою, так і для Андрія Коболєва, який з повітря отримує мільйони гривень.

Про це Олексій Кущ пише на своїй сторінці в мережі Facebook.

Пенсіонери, кадр з відео
Пенсіонери, кадр з відео

"Неоподатковуваний мінімум доходів громадян-17 гривень. Тобто держава забирає податки з 18-ї заробленої гривні. Але не робить цього з купівлі відомим олігархом трьох об'єктів небвижимости в Європі на загальну суму 800 млн.дол. Податок на дивіденди як інструмент легалізації доходів для олігархів - 5%, Хоча податок на працю 41,5% (ЄСВ, прибутковий, військовий збір). Податок у системі інститутів спільного інвестування-8% (в основному схемний продукт), натомість податок на депозит у банку - 19,5%. Податок на доходи від операцій з ОВДП - взагалі нуль. Податками обкладається мінімальна зарплата, при чому на тому ж рівні, що і мільйони Коболєва і Вітренко",- пояснює Олексій Кущ.

Також експерт навів приклад на 15 мінімальних зарплатах.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Показати ще

"Чи знаєте ви, що база нарахування ЄСВ у нас обмежена 15 мінзарплатами, тобто збір нараховується на 90 тис.грн. дохід. Ефективна ставка даного збору для простих українців дорівнює номінальній і складе 22%. А Коболєв зі свого мільйона заплатить тільки 2%, Лещенко з 500 тис. - тільки 4%. А Вітренко зі 100 млн. - 0,02 % ефективної ставки ЄСВ!!! Ну не хоче держава наповнювати дефіцитний Пенсійний фонд за рахунок великих зарплат. Попутно зрівнюючи в ставці прибуткового податку прибиральницю і главу Нафтогазу. Як сказав Рубіні: "будь-яка економічна модель, яка належним чином не вирішує проблеми нерівності, в кінцевому підсумку зіткнеться з кризою легітимності». Саме невирішення проблем нерівності і обнуляє періодично легітимність будь-якої влади в Україні. Або за допомогою майданів, або в результаті електоральної революції",- пише Олексій Кущ.

Бідність в Україні, фото 112.ua
Бідність в Україні, фото 112.ua

Економіст упевнений, що за останні 16 років наша країна пережила три кризи легітимності і обнулення влади. І подібні рішення могли б сильно зіграти на руку будь-якій владі і зняти повністю питання легітимності.

"Гостру фазу кризи нерівності в Україні можна зняти за допомогою декількох швидких рішень, але нинішня влада вперто не бачить їх і йде в лижні "попередників". Іноді, подібний фаталізм непереборного руху до прірви, заворожує...",- упевнений Олексій Кущ.