За даними BBC NEWS Україна є існує хлопець, який відмовився від Google і Facebook і перейшов до їхніх конкурентів, які обіцяють більшу конфіденційність.

Ми надаємо інтернет-гігантам право власності на наше життя, а вони заробляють на цьому гроші. Нам здається, що ми нічого не платимо. Але ціна, яку встановлюють Google і Facebook, - це наші особисті дані, наша конфіденційність -вважає Едвард Армстронг, позаштатний копірайтер і консультант з британського Ньюкасла

Едвард Армстронг

Давно не є секретною та інформація, що Google пам'ятає всі ваші пошуки та знає вподобання, інтереси та страхи. А Facebook не лише знає ваших друзів, і що вам подобається, але і що ви говорите в інтернеті.

Facebook погодився сплатити рекордний штраф у 5 мільярдів доларів за порушення правил конфіденційності, коли вони незаконно надали всі данні своїх користувачів аналітичній компанії Cambridge Analitica.

Популярні новини зараз
В Україні подорожчала комуналка: за що доведеться платити більше Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва Вбита горем дружина Віталія Кличка не подає виду після звістки про розлучення: чим займається Наталія Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"
Показати ще

У зв'язку з таким резонансом американське агентство Rad Campaign та аналітична компанія Lincoln Park Strategies провели опитування серед жителів Вашингтона, щоб визначити рівень довіри до соцмереж. І виявилося, що кожен 3 з 5 не довіряють соціальним мережам, коли мова йде про захист конфіденційності.

Якщо вам здається, що все втрачено, ви помиляєтеся, адже у цій недовірі деякі вбачають можливість.

Гебріел Вайнберг, засновник DuckDuckGo

2008 року Гебріел Вайнберг заснував DuckDuckGo - нову пошукову систему, що краще розуміє запит і більш вдало фільтрує спам.

DuckDuckGo, працює так само, як Google, але дотримується політики конфіденційності. Вона не зберігає та не обмінюється особистою інформацією з третіми сторонами.

Ми ділимося найінтимнішою інформацією з пошуковими системами - фінансовою, медичною тощо. А це дуже особисті дані, що мають право на приватність. Ними не можна користуватися задля реклами чи політичної пропаганди. Люди заслуговують на альтернативу. На прості інструменти, які дозволяють їм повернути собі конфіденційність без будь-яких компромісів. Ми отримуємо результати з різних джерел, тому надаємо інформацію, не зберігаючи історію пошуку чи профілі користувачів. - повідомляє Деніел Девіс, менеджер з комунікації DuckDuckGo

DuckDuckGo - безкоштовний для користувачів, компанія заробляє гроші за допомогою реклами. Однак реклама, яку бачить користувач, не ґрунтується на історії його пошуку.

Ми вважаємо, що людина не повинна почуватися некомфортно в інтернет-просторі. А конфіденційність має бути такою ж простою як можливість закрити жалюзі на вікні. Сподіваємось, що наш приклад наслідуватимуть й інші додає розробник

Енді Йєн засновник ProtonMail

І дійсно, наступними стали у 2013 році ProtonMail - найбільший у світі сервіс електронної пошти з наскрізним шифруванням. Електронні листи в системі ProtonMail можуть читати лише відправник і одержувач.

Повідомлення шифруються ще до того, як надходять на наші сервери, а це означає, що навіть ми не можемо їх прочитати. Це також означає, що дані користувачів будуть в безпеці, навіть якщо сервери ProtonMail зламають, адже даних, які можна було б вкрасти, там не буде - пояснює засновник ProtonMail Енді Йєн

Усі охочі можуть скористатися ProtonMail безкоштовно. Сервіс заробляє гроші через програмне оновлення та додатковий простір у сховищі даних.

Останні кілька років до нас долучається все більше людей - від малого бізнесу до звичайних громадян. Більшість з них почали краще розуміти, як державні та комерційні компанії збирають, обробляють та часто гублять їхні персональні дані - розповідає Йєн

Сервіс став досить популярним. І надихнув на появу іншого - ProtonVPN, що дозволяє безпечно і конфіденційно шукати інформацію в інтернеті.

Браузер Brave

До цього списку можна додати і швидкий, безкоштовний і конфіденційний веб-браузер Brave. Він блокує тих, хто відстежує користувачів, захищає конфіденційність і прискорює веб-перегляд.

Компанія заробляє гроші за допомогою реклами, але користувачі можуть перенаправити деякі з цих коштів на свої улюблені сайти.

Є постійне відчуття того, що треба щось робити. І Brave пропонує конкретне рішення - говорить пан Темкін головний продукт-менеджер компанії

Але Facebook не здає своїх лідерських позицій. WhatsApp, що належить Facebook і Google, також збільшує свою базу користувачів.

Відмовитись від інтернет-гігантів - не так вже й легко. Копірайтер Едвард Армстронг каже, що більшість його однолітків користуються ним із задоволенням.

Я ж обрав ProtonMail замість Gmail, DuckDuckGo замість Google Search, браузер Firefox замість Chrome і Signal замість WhatsApp. Адже, Facebook вже втратив чимало користувачів через скандал з витоком інформації. Тож, гадаю, людям потрібно трохи більше часу, щоб все усвідомити і відмовитись від нього - говорить він

Едвард сподівається, що з часом це зміниться.

Нагадаємо, раніше Brand Finance нарешті опублікував свій останній звіт Global 500 за 2020 рік. Звіт складається з 500 найбільших компаній світу за вартістю бренду. Отже, ось список 10 найбільш цінних брендів 2020 року.


Як повідомляв портал "Знай.ua", компанія Mountain View повідомила, що більше 250 мільйонів записів про роботу з клієнтами Microsoft, зроблених у період з 5 по 31 грудня, публікувалися в мережі у відкритому доступі.


Також "Знай.ua" писав, що додатки стали менше збирати інформації про користувача, а також чимало розробників програм втратили власника гаджетів з поля зору, адже не можуть визначити його точне місце знаходження. Щоправда, це стосується виключно щасливчиків, які мають iPhone з iOS 13.