У Чорнобильському заповіднику протягом цього року відбулося багато подій – лісові пожежі, наукові дослідження та багато іншого. Після спопеляючого загоряння природа стала оновлюватися і на місці згорілих лісів з'явилися нові рослини, а налякані тварини стали повертатися.

Вчені звернули пильну увагу на фауну і флору зони відчуження і показали українцям, як буяє життя у відсутності людей. В об'єктиви фотокамер потрапили тварини і птахи, які вважалися вимираючими видами.

В черговий раз українців порадували новиною про те, що в заповіднику зони відчуження живе самий мініатюрний хижак – Сичик горобиний. Його вага становить всього 80 грам. У заповіднику вчені нарахували всього 40 пар цих птахів.

Ця крихітна сова мешкає в українських лісах, а в Чорнобильському заповіднику є 18 місць, де гніздяться ці мініатюрні хижаки. Птахи полюють від світанку до заходу сонця. Найчастіше цей птах ловить мишей та інших дрібних гризунів.

Популярні новини зараз

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Показати ще

Нагадавши, Знай повідомляв, що в Чорнобильській зоні рівень радіації вперше змінював собака-робот Boston Dynamics. Сучасні технології вже тут. У зоні відчуження вперше випробували автономного робота. Це диво техніки привезли з Брістоля і випробували в небезпечних умовах зони відчуження.

Тажке Знай писав, що в Чорнобильському заповіднику в поле зору камери потрапив милий смугастий звір, який хоробро захищав свої території. Причому так сміливо, що машині довелося здавати назад, щоб не нариватися.

Нещодавно Знай передавав, що наявність зони відчуження з її унікальними фізичними показниками допомагають вченим усього світу більш детально вивчати радіацію і її вплив на живе. На жаль, недавні дослідження показують, що попередні оптимістичні оцінки популяції тварин у зоні можуть бути помилковими.