На Тернопільщині проводять Європейський тиждень тестування на ВІЛ. 32-річна Наталя розповіла, як дізналася про свій статус ВІЛ-позитивною.

Жінка зазначила, що хотілося б бачити більше розуміння в суспільстві, так як вона часто стикається з відмовами лікувати або вчити її дитину, пише Суспільне. Наталя розповіла, що про наявність ВІЛ в організмі дізналася під час першої вагітності. Їй зробили аналіз і винесли невтішний вердикт.

Наталя помітила, що першою ознакою захворювання була слабкість. Перша вагітність не увінчалася успіхом, стався викидень. Жінці довелося пройти через депресію і шок. Однак їй допомогли найближчі-чоловік, батьки і друзі.

У 2013 році Наталя змогла стати мамою. Цього разу вона приймала спеціальну терапію, яка пригнічує вірус в організмі. На даний момент її син не знає, що у мами позитивний ВІЛ-статус. Жінка не знає чи буде вона говорити це дитині. Наталя зазначила, що її син повністю здоровий.

Популярні новини зараз

Ляльку з "Гри в кальмара" поставили стежити за порушеннями в реальному житті: на "червоний" тепер не пройдеш

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Менопауза: як зберегти молодість шкіри

Показати ще

Після цього Наталя розповіла, як до неї і її сина ставляться оточуючі. Якщо люди дізнаються про позитивний ВІЛ-статус, то можуть відмовитися лікувати в лікарні. З таким інцидентами вона стикалася в дитячій поліклініці. Однак дитина повністю здорова.

Щомісяця жінка приїжджає до Тернополя, щоб відвідати благодійну організацію «100% життя». Організація допомагає 172 мешканцям Тернопільщини з позитивним статусом ВІЛ. Тут ці люди можуть отримати юридичну та психологічну підтримку, а також продуктові набори. Координатор Мар'яна Радчук розповіла, що в їх організації можна пройти безкоштовне тестування. Співробітники організації підтримують людей з позитивним ВІЛ-статусом приймати медикаментозну терапію і жити повноцінним життям.

Нагадавши, Знай писав, що музикант Ігор Завадський опинився в лікарні через СНІД.

Також Знай повідомляв, що в Україні підрахували, скільки людей щорічно гине в ДТП, помирає від СНІДу та інших захворювань.

Нещодавно Знай передавав, що в Україні половина ВІЛ-інфікованих не знають про свій статус.