Обвал цін на електричну енергію на оптовому ринку до рівня 50 коп./кВтг, який значною мірою викликаний діями НКРЕКП, призведе до неминучого банкротства і зупинки всіх генеруючих потужностей.

Про це заявила народний депутат («Слуга Народу») Людмила Буймістер на своїй сторінці в Facebook.

«11 травня Україна відновила прямі закупівлі струму в країни-агресора. У той же самий час оптова ціна в Україні днями упала до 50 коп./кВт.годин – тобто в 3 рази менше кінцевого тарифу для населення. Це прямий результат імпорту і диверсії російських енергокомпаній, підтриманих українськими чиновниками», - зазначила Буймістер.

За її словами, обвал цін став безпосереднім наслідком дій Національного регулятора. Нардеп наголосила, що така ситуація призводить до колосальних збитків всіх без винятку енергетичних компаній і їх неминучого банкротства.

«Нинішня ситуація створює пряму загрозу національній безпеці і загрожує втратою енергетичної незалежності. Вона має бути терміново розглянута на засіданні РБНО, інакше країна ризикує ще до початку опалювального сезону впасли в повну залежність від країни-агресора.», - заявила нардеп.

Популярні новини зараз

Україна на порозі чергового локдауну: 21 область перетнула "червону лінію" захворюваності

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів.

Нагадаємо, Україна розпочала імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

Попри публічні заяви президента Володимира Зеленського і голови уряду Дениса Шмигаля про недопустимість імпорт, поставки до теперішнього часу тривають. Публічно імпорт відстоює голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, який ще в лютому з трибуни Верховної ради заявив про користь імпорту електроенергії з Росії і Білорусі.