На думку лідера Громадського руху "Український вибір — Право народу" Віктора Медведчука, наступ на свободу слова в Україні набув системного характеру. Про те, чому влада, прикриваючись турботою про нацбезпеку, готова боротися з інакодумцями тоталітарними методами, політик написав у своєму блозі.

"Влада і радикали, діючи заодно, борються з неугодними ЗМІ. Напади, підпали, блокування представниками телеканалів ультраправих політичних сил стали чи не буденним явищем. Найчастіше радикали навіть не приховують облич і відкрито викладають в соцмережах фото і відео своїх "подвигів". Не приховують, тому що впевнені: за такі протиправні дії покарання не понесуть. Напад ура-патріотів на телеканал "Інтер" після концерту, присвяченого 9 Травня (втім, як і підпал будівлі цього каналу в 2016 році, як і блокування NewsOne в 2017-му), залишається нерозслідуваним... незважаючи на заклики ОБСЄ "розслідувати напад і гарантувати безпечне середовище для роботи журналістів". Влада закриває очі на витівки радикалів. Але при цьому веде непримиренну боротьбу з опозиційними ЗМІ", — вважає В. Медведчук.

На думку лідера "Українського вибору", дії ура-патріотів повністю вписуються в основи нової державної політики.

"Неугодні ЗМІ закрити, інакомислення викорінити — така позиція офіційного Києва. І скільки б влада не кричали про демократичні принципи, свободу ЗМІ і конституційні права громадян, це не більше ніж гучні слова, якими влада прикриває безпрецедентно цинічний (навіть порівняно з "папередниками") наступ на свободу слова. Чого тільки варті одкровення голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка, що пролунали в ефірі "5 каналу"! Він заявив, що з телеканалами, які не підтримують політику, яку проводить влада, буде вестися безкомпромісна боротьба, в якій всі засоби хороші — від позапланових перевірок та розширення системи штрафів до... позбавлення ліцензій", — звернув увагу політик.

В. Медведчук вважає, що тиск на інформагентство "РИА Новости Украина" став апогеєм боротьби з неугодними ЗМІ.

Популярні новини зараз

Рідка каша, а зверху плаває шматок помідорини: показали реальне меню у військових їдальнях

Могилевська зі сльозами звернулася до покійного Чапкіса: "Спасибі за наше весілля"

"Холостяк" Іраклі Макацарія зізнався, навіщо крутить роман з 19-річною: "Порадійте за мене..."

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

"Обшуки в редакції і арешт Кирила Вишинського свідчать про те, що "демократична" влада готова боротися з інакодумцями тоталітарними методами. Чи стане Вишинський ще одним в'язнем совісті, як і Руслан Коцаба, покаже час. Але на його арешт світова громадськість відреагувала практично відразу ж", — звернув увагу лідер "Українського вибору — Права народу".

У той же час в українських політиків, підкреслив В. Медведчук, свої збочені, уявлення про демократію і законність.

"Виправдовуючи подібні дії турботою про нацбезпеку, влада веде системний наступ на демократичні свободи. Але навіть цинічні одкровення голови Нацради з питань ТБ і радіомовлення (у будь-якій європейській країні після таких публічних заяв чиновник змушений був би подати у відставку) не викликали критики у проєвропейської коаліції. Ні президент, як гарант Конституції, ні парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики так і не дали належної оцінки словам Артеменка. І це лише підтверджує той факт, що Україна остаточно звернула зі шляху демократичного розвитку", — переконаний Віктор Медведчук.