Представники групи країн, які працюють над розслідуванням воєнних злочинів росії в Україні, зустрілися в Гаазі на тлі закликів притягнути до відповідальності винних у скоєних звірствах.

На зустрічі присутня генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, яка повідомляла, що працює декілька днів у Великій Британії, задля створення Консультативної групи щодо злочинів-звірств рф - Atrocity Crimes Advisory Group. Під час спільної конференції Ірини Венедиктової та прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана, Венедіктова зазначила, що судовий фронт є дуже важливим, адже "щодня вчиняється близько 200 – 300 воєнних злочинів".

Ірина Венедиктова. Фото: Facebook
Ірина Венедиктова. Фото: Facebook

Зазначається, що офіс ГП уже порушив понад 8000 кримінальних справ, пов'язаних з війною, і виявив понад 500 підозрюваних, зокрема російських міністрів, воєначальників і пропагандистів.

"Це жорстока війна. Ми не маємо доступу до окупованих територій, але я сподіваюся, що завдяки міжнародним колегам ми зможемо досягти справедливості"
, - заявила Ірина Венедиктова, наголошуючи що в Україні продовжуються бойові дії.

Популярні новини зараз
В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково" Українцям виплатять по 2200 грн від ПриватБанку, але отримають їх не всі: важливі нюанси та умови Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Розстріляний автобус, фото Facebook
Розстріляний автобус, фото Facebook

Участь у пресконференції також беруть генеральний прокурор Литовської Республіки Ніда Грунскєнє, національний прокурор Даріуш Барський та президент Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінальної юстиції (Євроюсту) Ладіслав Хамрана.

Нагадаємо, раніше ми писали, що військовий подарунок від Словаччини припече окупантів на далекій відстані.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Володимир Зеленський розповів, що має показати Європа Росії

Також "Знай.ua" писав, що техніка ворога поремонтована і вже у правильних кольорах служитиме ЗСУ.