Віднедавна в Україні оновився закон, який передбачає взяття жінок на військовий облік. Експерт розповіла про правила, і як відбувається ця процедура в умовах війни.

Всі нюанси пояснила адвокат Наталія Фещик.

21 березня цього року Міністерство юстиції України зареєструвало новий наказ, в якому був перелік нових спеціальностей, які передбачає становлення жінок на військовий облік. Тепер, замість 35 професій, там всього 14.

Військова, фото: вільне джерело
Військова, фото: вільне джерело

Перелік складається з наступних професій: Харчові технології, медицина, медсестринство та фармакологія, ветмедицина, облік та оподаткування, психологія, поліграфія, Соціальна робота та соцзабезпечення, та інше.

Популярні новини зараз
Росіян може стати на півтора мільйона менше через путінську могилізацію, і це лише за рік Екстрасенс Гордєєв розкрив диявольський план путіна - пробудити антихриста: "Отримати зірочку від Люцифера" Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..."
Показати ще

Зараз жінки за своєю ініціативою можуть піти у військкомат зі своїми документами. Якщо вона не встане на військовий облік самостійно, то буде передбачена адміністративна відповідальність, але говорити про це ще рано. Перехідний період закінчиться лише в середині жовтня цього року.

Військові, фото: ЗСУ
Військові, фото: ЗСУ

На підставі Указу президента України про мобілізацію всіх осіб, які перебувають на військовому обліку, повинні призивати — незалежно від статі, і так було завжди. У мирний же час це відбувається в добровільному порядку за контрактом.

Далі адвокат зазначила, які є підстави для відстрочки або звільнення від військової служби.

Військові, фото: скріншот з відео
Військові, фото: скріншот з відео

"Підставою для відстрочки буде наявність трьох неповнолітніх дітей-але не підставою для звільнення. Для того щоб були застосовані ці підстави, документи про це слід надавати заздалегідь, щоб до моменту мобілізації вони вже були в особовій справі людини" - розповідає Наталія Фещик.

Також, жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть виїжджати за кордон в тих же випадках, що і чоловіки. Тут немає ніяких розмежувань осіб за статтю.

черга до військкомату, джерело: мій Харків
черга до військкомату, джерело: мій Харків

Нагадаємо, що прем'єр Польщі Матеуш Моравецький: 40 млн поляків готові боротися зі зброєю проти імперіалізму рф

Раніше повідомлялося, що жорстоко катували і стратили-нова знахідка злочинів рф в Бучанському районі, від якої холоне кров

Також, Путін стане овочем вже в серпні: нумеролог Владислав Грицай позначив дату початку кінця Росії.