Як відомо, вже майже два місяці Маріуполь перебуває під російською окупацією. З перших днів повномасштабного вторгнення наші захисники виборювали це місто, проте, довелося відступити.

Як же зараз там почуваються місцеві жителі. Впізнавали кореспонденти порталу "Новинач".

Перше питання полягало в тому, яке життя в Маріуполі на сьогоднішній день. Більшість городян живе у руїнах, які залишили по собі російські військові. Іноді вимикають електрику, оскільки мережа перевантажена. Вода є не у всіх і натиску вистачає максимум до третього поверху.

Бензину також немає, і місцеві жителі змушені пересуватися або ногами, або на велосипеді. Люди також змушені влаштуватися на будь-яку роботу через брак грошей, оскільки ціни завищені. Тому багато хто йде розбирати завали.

Популярні новини зараз
Польща готується до війни: "Ймовірність дуже висока" Як приготувати котлети без грама м'яса: ніхто навіть не здогадається Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася Зірка "Папіка" Дар'я Петрожицька обурила українців кадрами відпочинку за кордоном: "Не час хвалитися"
Показати ще

"З Маріуполя виїхало дуже багато людей, але точні цифри невідомі. Люди настрій не дуже веселий, але намагаються триматися. Серед тих, хто залишився, на мій погляд, 50% з проукраїнськими настроями, 50% з проросійськими. Прихильників "російського світу" вистачає, але є люди, які чекають на звільнення Маріуполя" - розповідає місцевий житель.

Маріуполь. Фото: скрін youtube
Маріуполь. Фото: скрін youtube

Щоб пересуватися спокійно містом, потрібно записатися на фільтрацію, а там величезна черга. Приміром, родина місцевого жителя чекала на свою приблизно півтора місяця. Там запитують про позицію, перевіряють телефон, листування, групи у соціальних мережах.

Маріуполь, фото: скріншот з відео
Маріуполь, фото: скріншот з відео

Точна кількість загиблих невідома, проте це точно понад 20 тисяч.

Нагадаємо, що експерти спрогнозували, чи зможе світ спокійно жити найближчим часом, і чи потрібно для цього розпастися росії.

Раніше повідомлялося, що MLS SHIELD для українських військових уже готові їхати на фронт: характеристики італійської бронетехніки

Також у ЗСУ пояснили, у яких випадках потрібно брати дозвіл на виїзд за межі місця реєстрації: як отримати документи