Володимир Зеленський 17 липня низкою указів відсторонив від виконання обов'язків генпрокурора Ірину Венедиктову від посади генпрокурора, та від обов'язків голови СБУ Ігоря Баканова.

Інформація розміщена на сайті Офісу президента, у розділі Укази. Відповідний указ №499 від 2022 року про відсторонення Ігоря Баканова спирається на статтю 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

Ігор Баканов та Ірина Венедиктова. Фото: скриншот Telegram
Ігор Баканов та Ірина Венедиктова. Фото: скриншот Telegram

Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути БАКАНОВА Івана Геннадійовича від виконання обов'язків Голови Служби безпеки України. Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Скриншот указу
Скриншот указу

Популярні новини зараз
Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали Важливі дати 2023 року: доленосні дні, які змінять все життя для кожного знаку зодіаку Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро П'яний мобік із "ДНР" показав, за що він бореться з українцями насправді: "Це брат солямба"
Показати ще

Стаття 47 звучить так: "Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки або створило загрозу наступу таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків".

Щодо відсторонення Ірини Венедиктової, то для неї у формулюванні указу застосовано частину другу статті 11 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю: Відсторонити ВЕНЕДІКТОВУ Ірину Валентинівну від посади Генерального прокурора. Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Скриншот указу
Скриншот указу

Володимир Зеленський, у своєму зверненні заявив:

Я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України. Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь.

Раніше Зеленський коментував чутки про звільнення Баканова, заявляючи, що якби хотів, то вже б звільнив його. Після публікації в західних ЗМІ припущень, про імовірність такого повороту подій.

Нагадаємо, ми писали, що російські окупанти бояться не смерті в Україні, а що попадуть у немилість влади

Як повідомляв "Знай.ua" осатанілі російські пропагандисти заявили, що їм мало Вінниці

Також "Знай.ua" інформував, що путінський посіпака Медведєв знову наговорив маячні та вдався до погроз