Все почалося 13 листопада 1985 р. недалеко від колумбійського міста Армеро прокинувся вулкан Невадо-дель-Руїс. Потоки лави з кратера потрапили на гірський льодовик, розтопили їх, через що утворилася гігантська хвиля. Вона і затопила частину міста Армеро. Про це повідомляє BBC.

В ніч катастрофи 13-річна Омайра Санчес і її сім'я були розбуджені шумом грязьового потоку, що наближався. У мить ока Омайра опинилася під завалом у власному будинку. Довгий час дівчинку не могли виявити, оскільки зверху її не було видно через бетонні плити перекриття. Діставшись до дівчинки, рятувальники зуміли відсунути плити, коли вони спробували звільнити її, то з'ясувалося, що її ноги затисло уламками.

Ніхто не знав, як можна її дістати.

Рятувальники погодували Омайру і поставили їй крапельницю. Однак, для того, щоб врятувати дитину, потрібно було відкачати воду за допомогою потужного насоса, але коли його привезли, він зламався, а іншого в місті не знайшлося.

З кожною хвилиною дівчинці ставало все гірше і гірше. Коли Оймара побачила, що рятувальники дуже втомилися і працюють на межі можливостей, сказала їм: "Ідіть відпочиньте, я потерплю".

Після 60 годин у воді у Омайри почалася агонія. Дівчинка простояла у воді три доби, а на четверту вона померла. Все це знімали телекамери.

"Агонія Омайры Санчес" була визнана фотографією 1985 року за версією World Press Photo

Найвідоміша фотографія цієї дівчинки була зроблена французьким фотографом Френком Фур'є. Це зображення наробило багато галасу в усьому світі.

В суспільстві Фурньє називали "стерв'ятником", на що він заперечив, заявивши:

"Я відчував, що ця історія була важливою для мого репортажу, і я дуже щасливий, що є така реакція, було б гірше, якщо б люди не переживали про це… Я вважаю, що фотографії допомогли зібрати гроші з усього світу для надання допомоги і допомогли показати безвідповідальність і відсутність мужності лідерів країни"

Через катастрофу загинуло 23 000 чоловік. Тепер міста Армеро не існує. На його місці знаходиться меморіал і невеликий пам'ятник Омайрі Санчес.

Рятувальники вказували, що не вистачало навіть елементарних речей: лопат, носилок, ріжучого інструменту. Міністр оборони Колумбії Мігель Урібе визнав критику рятувальної операції справедливою, але пояснив це тим, що Колумбія - відстала країна, у якої немає необхідного обладнання.

Нагадаємо, 4-річна донька врятувала паралізованого батька після втечі матері.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чоловік провів у комі 19 років. Коли він отямився, його чекало знайомство з 11 онуками, сучасними технологіями і новим способом життя.

Також "Знай.uа" писав, в деяких селах маленькі дівчатка змушені виконувати подружній борг.