Цими днями відомий американський програміст, який працював у Центральному розвідувальному управлінні й Агентстві національної безпеки Едвард Сноуден, випустив мемуари. Мають вони назву “Особиста справа”, пише theБабиль

Нагадаємо, Сноуден ще у 2013 році утік із країни та передав журналістам дані про те, як спецслужби США стежать за людьми в усьому світі. Наразі він живе в Росії.

Так, 17 вересня, програміст випустив мемуари, де він розповів про своє життя та те, як розчарувався в роботі спецслужб і вирішив їх викрити.

Ось найцікавіше, що вдалося знайти в мемуарах.

ЦРУ не контактувало з прибульцями

Популярні новини зараз

Замість маку з вишнею - хліб з діркою від бублика: покупець показав, як "хитрують" з начинкою у випічці

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Показати ще

У ЦРУ є власний інтернет і свої версії Facebook для агентів, Вікіпедії з інформацією про команди, проєкти і місії та Google для пошуку в цій великій секретній мережі. Отримавши доступ до неї, Сноуден дізнався, що “прибульці ніколи не зв’язувалися із Землею або, принаймні, з американською розвідкою”.

АНБ стежить за всіма, навіть за президентом США

Працюючи в АНБ, Сноуден отримав доступ до секретних програм для стеження за людьми у США та всьому світі. Однієї із таких була програми XKEYSCORE. Програміст був вражений, адже її інтерфейс дозволяв вводити практично будь-яку адресу, номер телефону чи IP-адресу, а потім переглядати повну історію діяльності в інтернеті: прочитати електронну пошту, історію браузера та пошуку, повідомлення в соціальних мережах і багато іншого.

“Я не набирав у XKEYSCORE імена директора агентства чи президента, але згодом я зрозумів, що міг би це зробити. У цій системі були всі, я зміг би погортати особисті справи члена Верховного суду чи конгресмена”.

Завдяки XKEYSCORE Сноуден дійшов висновку, що всі у світі “дивляться порно і зберігають фотографії та відео своєї сімʼї”,

У Москві Сноуден застряг випадково

Двадцятого травня 2013 року Сноуден зняв усі гроші з рахунків, узяв лікарняний на роботі та полетів у Гонконг. Там він зустрівся з журналістами Guardian і The Washington Post і передав їм зібрані дані. Після публікації Сноудену висунули звинувачення у шпигунстві та крадіжці держвласності. США надіслали в Гонконг запит на його екстрадицію, тому Сноуден вирішив летіти в Еквадор з трьома пересадками — у Москві, Гавані та Каракасі.

Пересадка в Москві мала зайняти 20 годин. Але поки Сноуден летів з Гонконгу, американська влада анулювала його паспорт. Тому в аеропорту “Шереметьєво” на нього вже чекали співробітники ФСБ.

З його слів, ввони запропонували йому співпрацю, однак він не погодився. Сноуден провів у ”Шереметьєво” 40 днів, поки не зʼявився адвокат.

Зараз у Сноудена є посвідка на російське громадянство, він живе в орендованій двокімнатній квартирі в Москві. Узимку 2014 року до нього зі США приїхала його дівчина Ліндсі Міллс, у 2017-му вони одружилися. На життя він заробляє виступами через відеозвʼязок перед студентами, вченими, юристами, технологами. Російських друзів у Москві в нього немає.

Нагадаємо, що Facebook збирається провести черговий ребрендінг популярних сервісів Instagram і WhatsApp. Додатки будуть перейменовані.

Як повідомляв портал Знай.uа, Стів Джобс міг інсценувати свою смерть і сховатися в Єгипті.

Також портал Знай.uа писав, що Марк Цукерберг оголосив про створення нової функції соцмережі, яка дозволить користувачам налагодити особисте життя - Facebook Dating.