Суд округу Колумбія у США пред'явив звинувачення п'ятьом громадянам Росії. Росіян звинувачують в змові з метою обходу економічних санкції проти Сирії.

Про це повідомляє міністерство юстиції США.

Мова йде про співробітників компанії "Совфрахт", які за даними влади США, поставляли авіаційне паливо і переводили гроші в Сирію в обхід санкцій.

Американське відомство перераховує імена обвинувачених: Іван Окороков, Ілля Логінов, Карен Степанян, Олексій Конков і Людмила Шмелькова.

Аналогічні звинувачення також висунуто проти трьох громадян Сирії – представника "Совфрахта" Ясіра Насера і паливних інспекторів в сирійському порту Баніяс Фаріда Бітара і Габріеля Бітара.

Варто відзначити, що раніше Міністерство фінансів США повідомило про введення санкцій проти трьох громадян Росії і п'яти компаній, які відомство вважає пов'язаними з ФСБ. Про це повідомляється на сайті міністерства. Під санкції потрапили компанії Digital Security, ERPScan, Embedi, Науково - дослідний інститут "Квант", "Дайвтехносервіс".

Крім того, у список увійшли бізнесмен Володимир Каганський, якого Мінфін називає власником "Дайвтехносервіса", гендиректор компанії Олександр Трибун і менеджер Олег Чириков.

Санкції вводяться через причетність організацій і фізичних осіб до кібератак, а також на підставі прийнятого рік тому закону про посилення режиму санкції щодо Росії.

Вся власність і активи зазначених осіб, які підпадають під юрисдикцію США, блокуються, а американським компаніям забороняється брати участь в угодах з ними.

Разом з тим варто додати, що уряд Швеції офіційно видав дозвіл на будівництво газопроводу в обхід України "Північний потік-2". З його допомогою Росія збирається налагодити поставки блакитного палива до країн Європи, в тому числі – у шведській економічній зоні Балтійського моря.

"Уряд дає дозвіл Nord Stream 2 на прокладку газопроводу", - підтвердив міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг.

Плани Швеції на "Північний потік-2"

На думку міністра, його країні взагалі невигідно "сказати проекту "ні", адже уряд розглядав заявку Nord Stream 2 відповідно до міжнародного права і конвенцій. Вони, в свою чергу, не дозволяють владі дати негативну відповідь щодо проекту газопроводу.

"Але я хочу підкреслити, що в уряду негативне ставлення до проекту в цілому, є ризик того, що він суперечить цілям Енергетичної союзу, а також через наслідки для України як країни - транзитера російського газу, через значні економічних втрати, які можуть виникнути", - додав Дамберг.

Як відомо, Nord Stream 2 AG також очікує отримання необхідних дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії, Фінляндії та Данії.

Парубій закликав Британію посилити антиросійські санкції

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що США ввели санкції проти української компанії.