Стало відомо про те, що запорізькі археологи підняли з дна Дніпра унікальний лафет часів гетьмана Мазепи.

Таким чином, повідомляється, що за словами археологів, швидше за все, ця частина козацької гармати, завдяки якій місцеві жителі в той час стріляли по ворогах.

До слова, все це могло відбуватися під час турецької кампанії.

Артилерійське озброєння збереглося практично в первозданному вигляді, тому, місце знахідки буде розглянуто найближчим часом більш детально.

Популярні новини зараз

Помер колишній міністр закордонних справ України Анатолій Зленко

На Львівщині газівники залишили пенсіонерку без тепла посеред лютої зими: "Все одно не заплатите"

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Ані Лорак з оголеними грудьми показали в мережі, фанати не вірять очам: "Може скромніше?"

Показати ще

Вага дубової конструкції 1,2 тонн. І витягнути її-завдання не з простих. Таких у світі одиниці, і відлили її ще в 18 столітті, під час управління Гетьмана Мазепи.

Реставрація пройде в Запоріжжі. Навесні археологи продовжать розкопки, і у них в планах знайти не тільки гармати, але і корабель, який найімовірніше там потонув.

Раніше портал Знай.ІА писав про те, що у Чорнобилі грибники назбирали десятки кілограмів радіоактивних "смаколиків": "перевищують норму в 10 разів" У Чорнобильській зоні відчуження затримали трьох грибників, які збиралися вивезти за периметр близько 60 кілограмів грибів.

Також портал Знай.ІА писав, що прикарпатець знайшов "пальці мерця" в горах, кадри не для людей зі слабкими нервами. Прикарпатець виявив дуже рідкісний гриб.

Також портал Знай.ІА писав, що у Львові зник відомий вчений і колишній футболіст, який має проблеми з пам'яттю: "не згадає навіть свого імені" Відомо, що чоловік має проблеми з пам'яттю, тому може забувати де живе і як його звуть.