Британські медики запропонували використовувати личинки м'ясних мух для лікування ран у країнах, де в даний момент ведуться бойові дії.

Справа в тому, що комахи очищають мертву людську тканину, а їх антибактеріальна слина перешкоджає виникненню інфекції або сепсису, повідомляє Live Science.

Насправді цьому засобу багато років. Наприклад, австралійські аборигени використовують личинки для відновлення ран. Під час Першої світової війни солдати в окопах також використовували цих черв'ячків.

Тепер ця терапія допоможе людям, у яких спостерігається нагноєння ран, однак не вистачає антисептиків. Проект вартістю 250 000 доларів врятує від інвалідності тисячі людей, оскільки вторинні інфекції від травм і операцій можуть призвести до ампутації кінцівок.

Британські польові госпіталі розводитимуть личинок на місці. Після відкладання яєць мухи будуть стерилізовані, а потім витримуватися протягом одного-двох днів. У цей момент личинки можна помістити безпосередньо в рани або в мішечки BioBags, які потім обертаються навколо травм, ран або опіків.

За словами дослідників личинки можуть очистити рани швидше, ніж хірурги.

Однак, щоб запобігти поширенню хвороби вчені пропонують використовувати кожну групу личинок лише один раз. Тим не менше, якщо хтось з комах втече в дику природу, це не складе проблему, так як личинки проходять процес стерилізації.

Якщо план спрацює, польові госпиталі займатимуться розведенням личинок протягом року, забезпечуючи достатню кількість голодних личинок для лікування 250 ран в день.

Крім того, до 2021 року команда сподівається створити набір, який забезпечить людей у віддалених населених пунктах антисептичними личинками.

Нагадаємо, вчені з університету Вісконсіна в Медісоні винайшли електричну пов'язку, яка прискорює загоєння ран у чотири рази.

Як повідомляв портал "Знай.uа"швейцарські вчені розробили гель, який допомагає вилікувати травми хрящів і менісків.

Також "Знай.uа" писав, що медики запропонували використовувати риб'ячу шкіру в якості засобу лікування опіків.