На сайті Єдиної системи місцевих петицій триває збір підписів за петицію “Повернення практики партнерських пологів у пологовому будинку в Ужгороді”,

Автором петиції стала ужгородка Анастасія Черкіс, пише Varosh.

«Уже понад десять років в Україні практикуються партнерські пологи, що позитивно впливає не тільки на психо-емоційний стан породіллі, а й на показники здоров’я новонароджених малюків. Партнерські пологи стали звичною практикою у наших пологових будинках. Деякі жінки навіть не уявляють появу на світ своєї дитини без чоловіка, адже їм дійсно важливо мати поруч близьку людину, аби не народжувати у страху і на самоті», – розповідає Анастасія.

23 березня 2020 року МОЗ України видало наказ № 698 “Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2”. Відповідно партнерські пологи на території всієї України заборонили.

в пологовому, фото: kielce.pl
в пологовому, фото: kielce.pl

Популярні новини зараз

Хлопчика змусили скупатися у крижаній ополонці при -26: дитина виривалася і плакала, але мама була невблаганною

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Показати ще

15 травня 2020 року вищевказаний наказ втратив чинність. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив на необхідності повернення до практики партнерських пологів – заради зменшення негативних наслідків, запобігання післяпологових депресій тощо.

«Прошу повернути партнерські пологи в обласному пологовому центрі міста Ужгород. Прошу скасувати всі псевдозаконні заборони, що нерегламентовані наказами МОЗ – задля забезпечення реалізації конституційного права жінки на партнерські пологи. Також прошу створити безпечні умови для проведення партнерських пологів під час епідемії COVID19».

На час публікації цього матеріалу було зібрано 192 підпис із 250 необхідних. Підписати петицію можна тут.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Тернополянкам дозволили народжувати з чоловіками - тримайтеся, татусі

Як повідомляє портал «Знай.uа» Львівські татусі рвуться до пологових будинків – коли у місті дозволять народжувати разом

Також «Знай.uа» писав, що Вагітні дніпрянки повстали проти совкових традицій в лікарнях - "пустіть чоловіка на пологи!"