На сайті Президента зареєстрована петиція, яку активно обговорюють у соцмережах Закарпаття.

Люди обурюються, що кандидат на посаду Президента Володимир Зеленський обіцяв знизити тарифи на газ та електроенергію, але натомість додався новий платіж «за транспортування газу». Саме тому закликають підписати петицію.

В петиції наголошується, що всі газові мережі були побудовані за кошти місцевого бюджету та мешканців області, але ПАТ «Закарпатгаз» не заплатив жодної копійки за користування ними.

«Мабуть Вам, пане Президенте, невідомо, що всі газові мережі середнього і низького тиску були побудовані за кошти місцевого бюджету та мешканців області. Ми за власні гроші купували труби для транспортування природнього газу до наших будинків, самі оплачували монтажно-пускові роботи з прокладання газопроводів та приєднання до мережі. Постачальники газу, фактично, незаконно користуються нашими газовими мережами. Ні одна труба не була передана ПАТ «Закарпатгаз» у власність. Приватна структура тільки користується нашою газовою мережею.

За всі роки незалежності жодну копійку «Закарпатгаз» не перерахував в місцевий бюджет та на рахунки мешканців за експлуатацію газотранспортних мереж середнього та низького тиску. І це при тому, що закарпатці своєчасно платили і платять за спожитий газ. Область має найнижчу в Україні заборгованість по сплаті за газ», - написано в петиції.

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

Найважливіша молитва на день Введення в Храм Пресвятої Богородиці: просіть у Діви Марії допомоги і захисту

Злата Огнєвіч відповіла за інтим на "Холостячці" після бурхливостей в басейні з Дімою Шевченком: "Це можливо"

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще

В петиції сказано, що сам тариф за транспортування газу обраховується за незрозумілою формулою, платіжки приходять навіть у ті будинки, які ще не введені в експлуатацію та не підключені до газових мереж.

«Закарпатці обурюються також ще й тим, що вартість транспортування газу вираховується не з кількості кубометрів газу, а за незрозумілою формулою, в якій ідеться про газ, спожитий минулого року. Ситуація з транспортуванням газу в області, та й по всій країні доведена до абсурду. Рахунки отримують і ті люди, які ні в минулому році, ані в теперішньому, газ не споживали взагалі, оскільки їх будинки ще не введені в експлуатацію. В такій же ситуації опинились і підприємства, які у виробничому процесі використовують природній газ. Вони своїми коштами прокладали газові мережі, іноді в кілька кілометрів, а зараз вимушені ще й платити за транспортування газу», - сказано в петиції.

В петиції вимагається, крім скасування тарифу за транспортування газу, також провести перевірку ціноутворення ПАТ «Закарпатгаз».

«Наведені нами цифри і розрахунки наочно показують, що постачальник газу ПАТ «Закарпатгаз» нас нахабно дурить. Тарифи за транспортування газу мали б бути, як мінімум, нижчі на 50% від існуючих. Якщо провірити і інші «розхідні» частини бюджету облгазу, то ми побачимо, що цей бюджет роздутий у 2-3 рази. Вимагаємо від Вас, пане Президенте: по-перше, скасувати тариф на транспортування газу, по-друге – провести перевірку ціноутворення ПАТ «Закарпатгаз», - сказано в петиції.

Нагадаємо, що українців чекає неприємний сюрприз у платіжках - "нагріють" по повній.

Як повідомляв портал Знай.uа субсидію призначать автоматично, але не всім: українцям пояснили, хто може втратити державну підтримку.

Також портал Знай.uа писав, що на Закарпатті почнуть видобувати золото, в українців засвербіли руки: "Друга Аляска"