Керівництво Міністерства охорони здоров’я намагається приховати закупівлю прострочених медикаментів. Про це народний депутат України та голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила в ефірі програми «Паралелі» на телеканалі «Правда тут».

«Міністерство охорони здоров’я та персонально прем’єр-міністр Володимир Гройсман відповідальні за те, що підписали дозвіл поставляти ліки через 18 місяців після повної передоплати. Таким чином МОЗ та Кабмін тільки минулого року вивели з країни 6 мільярдів гривень», – заявила парламентар.

За її словами, Міністерство охорони здоров’я регулярно закуповує препарати, термін дії яких вичерпаний, називаючи такий крок «економією бюджетних коштів».

«Наприклад, сьогодні в Охматдиті з 70 заявлених позицій поставлено лише сім. На складах лежать стоси на мільйони гривень – це медикаменти, які вже вичерпали свій термін придатності. Їх зараз намагаються крадькома знищити, щоб потім не спитали – що ж ви закупили? Бо МОЗ кричить: ми зекономили, ми купили дешевше, а насправді воно ж не придатне до використання», – зазначила народний депутат.

Популярные статьи сейчас

Строитель из Львовщины влюбил в себя Тину Кароль на "Голос країни": Балан так не умеет

Беременная жена Виктора Павлика удивила подробностями о ребенке: "Плакала полчаса"

За отказ вакцинироваться - штраф: юристы назвали украинцам главные риски

Переход на "летнее время" отменяется? У Зеленского готовы решить больной вопрос украинцев

Показать еще

Політик розповіла, що тих сміливих лікарів, які заявили про постачання прострочених ліків, масово звільняють.

«Тих лікарів, які дозволили собі сказати: медикаментів немає, те, що ви поставляєте, не відповідає стандартам якості – зараз масово звільняють. Наприклад, з цієї причини почали реорганізацію Центру трансплантації кісткового мозку. Для того щоб вигнати тих, хто не погоджується з політикою МОЗ. Як результат, замість того, щоб розвивати трансплантацію в Україні, людей відправляють за кордон, де ці операції коштують втричі дорожче», – обурилася голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Народний депутат вважає, що МОЗ діє так знахабніло через підтримку міжнародних кредиторів.

«Сьогодні керівництво країни з заплющеними очима покриває одне одного. І всі вони чудово знають про те, що відбувається. Влада мовчить, бо міжнародні кредитори задоволені: кількість лікарень скорочується, лікарів – теж. А про те, що населення поменшало, вони не говорять. Нам потрібно терміново рятувати медицину, доки це ще можливо», – резюмувала Ольга Богомолець.