Питання довготривалого миру на Донбасі містить багато складових, серед яких політична, дипломатична, безпекова, економічна частини.

Про це на прес-конференції у Черкасах заявив Анатолій Гриценко.

"Нам недостатньо перемир’я, навіть якщо воно триває тиждень чи два. Нам потрібен мир на десятиліття вперед. Щоб країна жила спокійно. Щоб ми повернули тих, хто зараз там страждає. На першому етапі з окупованого Донбасу, на другому - з анексованого Криму", - заявив Гриценко.

Він підкреслив, що питання миру треба вирішувати в багатьох блоках. Це політика - міжнародні зусилля; дипломатія – чотиристоронні переговори; безпекова частина, бо без зміцнення обороноздатності армії ніхто не буде навіть говорити з Україною; це інформаційна складова; економічна частина – санкції.
Лідер "Громадянської позиції" при цьому запевнив, що можливість перейти до довготривалого врегулювання конфлікту з’явиться тільки після завершення парламентських виборів.

"Це треба усвідомити., бо мирний план підготовлений, але він не працює, бо не дотиснули Путіна, а нинішній українській владі залишилось менше року і їй не вірять. Чекають, коли пройдуть президентські і парламентські вибори", - сказав Гриценко.

На Донбасі, додав політик, треба вирішити проблеми із розмінуванням, відновити законність по лінії Міністерства юстиції, вирішити питання амністії та екологічної безпеки.

"Що робити – змістовно зрозуміло. Розрахунки зроблені, етапи визначені. Тепер треба скоординувати це на рівні міжнародної спільноти. Ми до цього готові", - запевнив Анатолій Гриценко.

Нагадаємо, раніше лідер "Громадянської позиці"» заявляв, що Україна повинна повернутись у свої межі станом на лютий 2014 року.