За результатами опитування, проведеного 23-30 квітня 2019 року, якби парламентські вибори відбувалися у найближчу неділю, шанси на проходження до наступного складу українського парламенту отримали б наступні партії: «Слуга народу» новообраного Президента України Володимира Зеленського (27,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (15,8%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (13,2%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (12,4%).

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка і Дмитра Добродомова (4,8%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (4,2%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока (3,8%), «Опозиційний блок – Партія миру та розвитку» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула і Вадима Новінського (1,9%) та інші, мають менші шанси на перемогу у парламентських виборах.

Результати дослідження наведені у таблицях.

Що стосується найбільш примітних політичних тенденцій, які будуть характеризувати новий політичний сезон в Україні, то дослідники виділяють наступні аспекти:

Популярные статьи сейчас
Главное за 2 октября: неправильные платежки за газ, оправдание Потапа, вступление Украины в НАТО и новая комуналка Своих не бросаем? Путин планирует отдать всю Луганщину, чтоб защитить важные себя себя места - ISW "Зимние" платежки за газ заставят кошельки "похудеть": почему украинцам придется платить больше И Приват, и Ощад, и любой другой банк: украинцы рискуют остаться без денег, как спастись
Показать еще

Через значну політизацію українського суспільства і на відміну від попередніх років політичний сезон в Україні не закінчиться з початком літа. Більше того, початок парламентської кампанії запланований на 28 липня, і це також вплине на підвищену публічну активність українських політиків.

Розмір електоральної підтримки політичних партій, на чолі яких стоятимуть Володимир Зеленський і Петро Порошенко, в цілому співпав з їхнім рейтингом перед першим туром президентських виборів. У той же час, зростання підтримки партії «Опозиційна платформа – За життя» може бути пояснена істотним суспільним запитом на політиків, в порядку денному яких головне місце посідають питання якнайшвидшого вирішення конфлікту на Донбасі і встановлення миру в Україні.

Незначні показники Радикальної партії Олега Ляшка і «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, які перебувають на порозі потрапляння до наступного складу Верховної Ради України, можуть зазнати серйозних змін протягом літніх місяців. Беручи до уваги ймовірну похибку вибірки (2,2%), їхні шанси на роботу в парламенті є цілком реалістичними.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 23-30 квітня 2019 року. Загальна кількість респондентів становила 2024 особи. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.