У Верховній Раді України 11.01.2018 року зареєстровано законопроект за № 7484 про часткове скасування митних обмежень безмитного ввезення товарів через кордон, автором якого є Віце-президент ВГО АППУ – народний депутат України Андрій Антонищак. Пропонується скасувати вимогу про перебування громадянина не менше ніж 24 години за кордоном для безмитного оформлення товарів під час увезення їх через державний кордон України.

Асоціація вважає, що 24-годинне обмеження є дійсно необґрунтованим і порушує інтереси українських громадян, зокрема, жителів західних областей. На наше переконання саме держава повинна забезпечувати реалізацію конституційного права законослухняних осіб повертатися в Україну без встановлення тимчасового обмеження їх перебування за межами України. При цьому, норму, встановлену Законом України № 2245-VІІІ про право безмитного оформлення вантажу під час в'їзду не частіше ніж один раз на 72 години, все ж таки залишено. І вона є достатньою для позитивних змін у боротьбі з так званими «човниками». Окрім цього, слід зазначити, що громадяни зазнають фінансово-матеріальних збитків або на території країни тимчасового перебування, або через податкове навантаження при перетині кордону. І головне, люди ні в якому разі не повинні стояти 24 години, щоб повернутися додому в Україну.

В той же час, зараз на працівників митниці покладені додаткові обов'язки по внесенню даних громадян до баз, що не тільки призводить до затримок в пропуску, а й відволікає їх від здійснення інших покладених на них завдань, в тому числі від пошукової роботи. Митники, як школярі, вручну вносять дані громадян, в епоху високих ІТ-технологій. І на наше глибоке переконання, закон ні в якому разі не подолає всеі сірі схеми – це очевидно.

Вважаємо, що не з «човників» треба починати! В даний час Україна переживає не найкращі часи. В країні багато економічних проблем, зокрема, низька заробітна плата, безробіття, високі ціни на продукти харчування та на тарифи по житлово-комунальних послугах тощо.

Асоціація платників податків України, в черговий раз, пропонує шляхи вирішення, в тому числі, економічних проблем:

Популярные статьи сейчас
12-летнюю школьницу выгнали с урока за то, что она пришла в дешевой юбке Приготовьте, не пожалеете: эти копеечные крупы уберегут от диабета и снизят риск болезней сердца Пенсионерам готовят доплаты в октябре, кто получит Кому из украинцев поднимут пенсию почти на 2700 гривен: названа категория и дата
Показать еще

якнайшвидше необхідно проводити комплексну політику реформування, зокрема: вносити відповідні зміни до Митного, Кримінально-процесуального, Адміністративного кодексів, здійснювати реформування у сфері соціального захисту та соціального забезпечення, судової системи, невідкладно створити Службу фінансових розслідувань або по-іншому її назвати, концепцію якої Асоціація публічно і послідовно пропонуємо вже понад двох років, а також прийняти єдиний системний документ - ліберальний Податковий кодекс України, який допоможе розпочати в державі процес реінвестування у власне виробництво і, тим самим, буде розвиватися вітчизняний бізнес. Зокрема:

- замінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал;

- об’єднати податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок в один податок;

- створити вільні індустріальні зони;

- запровадити одноразове добровільне декларування доходів громадян протягом 6 місяців з дня набрання ліберального Податкового кодексу України чинності Кодексу із забезпеченням державою гарантій для суб'єктів подання одноразової добровільної декларації: не притягнення до кримінальної та юридичної відповідальності;

- встановити мораторій на внесення змін до Податкового кодексу протягом трьох років з моменту набрання ним чинності тощо.

Ми впевнені, що зміни у податковій системі – це питання двох сторін. З одного боку, підприємцям треба створити такі умови, щоб вони навіть не думали про податки, а адміністрування було максимально простим і прозорим. З іншого боку, органам влади треба наповнювати бюджет. Зацікавленість у розвитку бізнесу з обох сторін є запорукою майбутнього України.

І головне! Асоціація застерігає громадян від блокування ними доріг, начебто для вирішення проблем. Це не метод досягнення своїх цілей, а протиправні дії. Якщо ж громадяни дійсно хочуть привернути увагу влади до вирішення своїх проблемних питань, то є багато інших шляхів, починаючи від звернень до народних депутатів України в своїх округах, реєстрації петицій на сайті Адміністрації Президента України, організації масових заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо) у відповідності до чинного законодавства.

ВГО «Асоціація платників податків України»