Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, видала ліцензію на роботу в новому ринку електроенергії для ДП «Оператор ринку», яке буде виконувати функцію майданчика для роботи ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, а також для ДП «Гарантований покупець», яке буде брати участь в механізмі ПСО та викуповувати електроенергію, отриману з відновлювальних джерел за «зеленим» тарифом.

Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засідання регулятора.

«Я пропоную підтримати пропозицію Управління та видати ліцензію на здійснення функцій оператора ринку ДП «Оператор ринку»… Рішення прийнято», - прокоментувала перше рішення голова комісії Оксана Кривенко.

Представляючи рішення щодо ліцензії для «Гарантованого покупця», представники апарату комісії зазначили, що держпідприємство усунуло минулі порушення, що дозволяє отримати ДП відповідну ліцензію. «Пропоную видати ліцензію ДП «Гарантований покупець» на право провадження діяльності зі здійснення функції гарантованого покупця», - зазначила голова комісії.

Як повідомлялося, 1 липня має бути введений новий ринок електроенергії, який є частиною міжнародних зобов'язань України щодо імплементації Третього енергопакету Європейського Союзу (ЄС). Для своєчасного запуску ринку, урядом на базі державного підприємства (ДП) "Енергоринок" створено два держпідприємства "Оператор ринку" та "Гарантований покупець".

Популярные статьи сейчас

От "Холостяка" осталось одно название: звезды проекта были замечены со своими спутницами в Одессе

Зеленский толкнул Полторака? В сети показали неоднозначное видео

Шереметьво утопает в дыму, сотням пассажиров перекрыло кислород: массовая паника попала на видео

На границе с Россией началась Третья мировая война: новое оружие сотрет с лица земли за секунду

Показать еще

USAID рекомендувало запустити ринок електроенергії 1 липня в безпечному режимі. Американські експерти вважають, що відкриття оптового ринку електроенергії в безпечному режимі збільшить ефективність роботи ринку та зменшить непередбачуваність ціноутворення. А також допоможе виявити проблемні питання в правилах функціонування ринку і правовій базі.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що новий ринок електроенергії буде введений своєчасно, а цінових шоків для споживачів не буде. Ціни для населення залишаться на існуючому рівні завдяки прийнятому Кабінетом Міністрів України механізму PSO (Public Service Obligation, спеціальних зобов'язань).