На Київщині влада Обухівського району зробить все можливе, щоб скандальні забудовники та корумповані чиновники не порушували закон та не ігнорували інтересів громади в селі Підгірці при будівництві нового конфліктного ЖК. Про це в інтерв’ю «Новій Владі» запевнив голова Обухівської РДА Іван Рудяк.

«Ми (РДА. – Ред.) піднімали це питання, і перше, з чим зіштовхнулися, коли почали вивчати ситуацію, - це те, що забудовник планує будувати соціальні об’єкти тільки в третю чергу. Але я одразу висунув першу принципову умову, що будь-яке будівництво, яке буде відбуватися в цьому районі, повинно бути в першу чергу орієнтоване на соціальну сферу – дитячі садочки, школи, дорожня інфраструктура. Все повинно йти на покращення рівня життя місцевого населення і з повагою до громади», - наголосив Рудяк.

За його словами, як правило, «зараз в приміській зоні будують такі висотні будинки, а діти з них потім ідуть в школу чи дитячий садочок в село, де і так існує черга й навантаження, навчання дітей відбувається у подвійних групах, що дуже складно».

«Коли я розмовляв з представниками цього забудовника, то сказав: «Ви маєте будувати в першу чергу одразу садочки, школи і не лише комерційні, а комунальні для звичайних людей. Бо якщо зробити комерційні об’єкти, багато людей не поведуть своїх дітей в такі заклади і не будуть сплачувати по 10 тис. грн, а підуть в звичайні заклади освіти. А перевантажити знову садочки і школи – це буде освітній колапс», - підкреслив очільник Обухівської РДА і додав, що наразі проблема поглиблюється тим, що місцева влада на рівні села не комунікабельна з громадою.

Рудяк наголосив, що ситуація в Підгірцях ускладняється ще й тим, що відрахування до бюджету села пайової участі забудовника встановлено тільки на рівні 1%.

Популярные статьи сейчас
Чмоня поедет домой: пусть радуется и больше не берет оружие в руки Украинцы мастерски издеваются над орками в Херсонской области: сразу и не заметишь Надя Дорофеева внезапно обратилась к Вове Дантесу: официоз и сухие пожелания Бывшая подопечная Потапа Мишель Андраде осталась с разбитым сердцем после неудачного романа: "Было тяжело"
Показать еще

«Це такий бізнесовий корумпований «шкурняк», який є злочином проти громади. Відносно цієї проблеми я також поставив зауваження місцевій владі», - сказав керівник району.

Він наголосив, що «бізнес повинен чути людей на тій території, де він працює».

«Враховуючи те, що я багато робив зауважень, забудовник та місцеві керманичі це питання винесли на рівень області, намагаючись там його протягнути. Вони розглядали в ОДА цей проект будівництва, але ми написали листа і запропонували не погоджувати це рішення й дослухатися до наших зауважень, які там є. Бо вони є!», - заявив Іван Рудяк.

«Виходячи на нову територію, - продовжив він, - треба щось давати громаді при зведенні нового багатоповерхового житла. Щоб громада знала, що вона не просто отримує п’ятиповерховий чи дев’ятиповерховий будинок на своїй території, а ще й якісь парки, як в Ірпені чи Бучі. Не скажу, що там все ідеально, але ці міста активно забудовуються, а ми знаємо про парки, інфраструктуру, нові дороги, тротуари, освітлення та про інше, що було зроблено».

Коментуючи позицію Київської ОДА стосовно будівництва ЖК Park Lake City компанії «DIM» братів Насіковських, чиновник сказав: «Область нам ще не надала офіційну відповідь. Але ми будемо намагатися цей процес контролювати і зробимо все для того, щоб збалансувати бажання бізнесу і потреби громади. Тобто ми цей процес просто так не залишимо, триматимемо ситуацію на пульсі».

Рудяк додав також, що «люди в Підгірцях наразі роками живуть з екологічною проблемою, а громадяни, які купуватимуть там нове житло, повинні знати про те, що поруч на якійсь відстані є сміттєзвалище, а також про рекультивацію полігону №5».

Голова ОДА наголосив на необхідності отримання висновків, «що тоннаж висотки, який ми отримаємо на ґрунті, не стане проблемою як для природніх ресурсів, так і не стане лихом для людей, які будуть жити в цьому будинку». «Тобто до цього треба дуже виважено підходити», - відмітив він.

«Не менш важливі моральні аспекти, без врахування яких ми швидко втратимо довіру людей», - резюмував він.

Нагадаємо, раніше компанія «DIM» братів Насіковських» потрапила в топ-5 найгірших забудовників року.

При цьому, на думку авторів антирейтингу, ЖК в Підгірцях після заборони будівництва Держбудінспекцією, протестів місцевих жителів і корупційного скандалу цей проект може перетворитися в черговий довгобуд, подібний на недобуди зі «схем Войцеховського».