27 вересня відбувся круглий стіл щодо податкових реформ за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, представників бізнесу та експертів з питань податкової політики.  

Були обговорені питання щодо можливої моделі поступового зниження навантаження на фонд оплати праці; модифікація податку на землю, збільшення його частки у бюджеті; оптимальна модель податку на виведений капітал та можливі терміни реалізації

Данило Гетьманцев, Голова Комітету повідомив, що Комітет відкритий для співпраці, щодо проектів, які на розгляді у Комітету – постійно проходять робочі групи, бізнес та експерти можуть брати участь у них та доопрацьовувати проекти разом із народними депутатами. «Мала податкова реформа, яка планується з 2021 року - включатиме реформу оподаткування ПДФО, ЄСВ, будуть змінені місцеві податки, оподатковуватися будуть не площі, а вартість нерухомості. ПДВ буде приведений у відповідність до директив ЄС» - зазначив Данило.

Григол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу повідомив, що ключовими пріоритетами ліберальної податкової реформи український бізнес, який об’єднався у широку коаліцію з 80-и асоціацій, бачить у заміні дискреційного податку на прибуток  податком на виведений капітал, а також у зниженні навантаження на фонд оплати праці. Все це має бути компенсовано за рахунок модифікації податку на нерухомість та скорочення неефективних видатків бюджету.

Михайло Непран, перший віце президент Торгівельно промислової палати зазначив, що сподівається на налагодження конструктивної співпраці з Комітетом, у ТПП є фахівці із досвідом, які готові долучитись до роботи та допомогати у роботі на законопроектами.

Популярные статьи сейчас

Жара продолжит грызть "тридцадками" украинцев – синоптик дала прогноз на ближайшие дни

Десятки копов и медиков – толпа разъяренных парней устроила дикие 90-е

Легендарный актер задыхается, на место экстренно вызвали "скорую" - врачей нет

Наводнение на Прикарпатье унесло жизнь молодой красавицы в белом халате - спасала стариков, обожала детей

Показать еще

Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine зауважив, що ліберальну податкову реформа варто починати із заходів, які зменшують дискрецію та корупційні можливості, із зниження найбільш шкідливих прямих податків та заміни їх менш шкідливими, із інституційної реформи податкової та митної служби. Володимир запропнував обговорити окремо ідеологію реформи, і після цього напрацьовувати проекти.

Данило Гетьманцев, Голова Комітету зазначив, що є підтримка переходу до оподаткування виведеного капіталу, необхідно тільки опрацювати досвід сусідніх країн, врахувати всі недоліки та напрацювати на весну оптимальну для України модель. Щодо зниження навантаження на фонд оплати праці – також є підтримка такого напрямку, необхідно знайти відповідні компенсатори та напрацювати збалансовану концепцію.

         За підсумками круглого столу учасники дискусії дійшли згоди по більшості питань, які обговорювались, та запланували подальшу системну співпрацю у робочих групах Комітету по обговоренню і доопрацюванні нормативно-правових актів.