Член правління НЕК «Укренерго» Максим Юрков під час Legal Energy Forum заявив, що прийняття 18 вересня Верховною Радою правки голови парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса пожвавило імпорт електроенергії з Росії, що спричинило певні коливання, в тому числі, і серед виробників в Україні, пише ExPro Consulting

«Якщо ми кажемо за імпорт електроенергії, то є такі дані: впровадження нового ринку відкрило можливості для імпорту, на ринкових засадах. Всі були свідками, що останнім часом відбувалося, з приводу внесення змін до законодавства. Відкриття, чи насправді не відкриття імпорту, тому, що в нас були технічні перетоки з РФ. Славнозвісна правка пана Геруса щодо законодавства, пожвавила імпорт з РФ, що спричинило певні коливання в тому числі і серед виробників в Україні», - сказав Юрков.

Як повідомляв ExPro, 18 вересня 2019р Верховна Рада прийняла «правку Геруса» - зміни до закону «Про ринок електроенергії» за пропозицією Геруса, якими був дозволений імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в ОЕС України на умовах двосторонніх контрактів.

Імпорт е/е з РФ на ринок «на добу наперед» (РДН) був дозволений згідно із законом «Про ринок електроенергії» до цієї правки і фактично міг здійснюватися з 1 липня, але не здійснювався. Перші комерційні поставки електроенергії з Росії в ОЕС України почалися з початку жовтня. В перші дні листопада обсяг імпорту з РФ виріс до 12 млн кВт-год на добу.

Однак, на початку листопада трейдери заявили про те, що імпорт став збитковим через падіння цін на РДН. Згідно прогнозу Геруса, з 15 листопада імпорт з Росії та Білорусі має впасти до нульового значення.

Популярные статьи сейчас

Украинцам почти даром отдадут квартиры: у кого есть шанс получить заветные "квадраты"

Надя Дорофеева пикантного оголилась, не постеснявшись Позитива: "Буду скучать"

Сергей Лазарев отказался от свадьбы с Ани Лорак: "Я абсолютно счастлив..."

Муж Асмус Харламов показал откровенное видео 18+, где Брежнева раздвинула ноги: "Ого, какой баклажан"

Показать еще