Зменшення податків, ліквідація податкової міліції, позбавлення СБУ, МВС та органів прокуратури важелів силового втручання в економічні процеси, скорочення неефективних видатків бюджету. Ці та інші норми ввійшли до Меморандуму «Країна рівних можливостей з потужною економікою», підписаного в Києві лідером партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком та представниками Української Ради Бізнесу, що представляє інтереси більше 27 тисяч підприємств.

Меморандум базується на десяти ключових принципах, на ствердження яких зобов’язались працювати підписанти. Зокрема, це непорушність права власності та рішуча протидія рейдерству, захист економічних прав і свобод громадян, як в Україні, так і за її межами, демонополізація, деофшоризація і детінізація економіки, створення рівних умов для чесної конкуренції, стимулювання безготівкового обігу. Також серед принципів, вказаних в Меморандумі, - ефективне і прозоре державне управління, підзвітність влади суспільству, децентралізація держвлади та зміцнення економічної бази місцевих громад.

Як повідомив під час підписання Меморандуму лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, принципи, закладені в документ будуть впроваджуватись через конкретні кроки. Так, зокрема, передбачено спрощення процедур адміністрування податків, зниження оподаткування заробітної плати.

Популярные статьи сейчас

Леся Никитюк жестко ответила на упрек о небритых ногах: "Задерите юбку и рассматривайте"

С 1 сентября школы перейдут на стандарты Нью-Гемпшира: рисунки – на уроках истории, новые тесты и "нарко-проверка" учителей

Григорий Решетник показал Злату Огневич за кулисами шоу "Холостячка": "Кто зажег ей эти искры?"

Оля Полякова "покинула" сцену ради своего величайшего увлечения: "Ой б*я, я же ведьма"

Показать еще

«Тільки тоді, коли всі підприємці мають можливість працювати в рівних умовах – без монополій, чесно, без диктату з боку влади, яка повинна – і буде працювати чесно – тільки тоді у нас буде потужна економіка, потужна держава. І тоді ми зможемо вирішувати всі інші питання, які зараз турбують десятки мільйонів наших громадян. Тільки так – взаємною, чесною співпрацею», - заявив Гриценко.

Ціла низка кроків, передбачених Меморандумом, покликана сприяти наповненню бюджету та створення в економіці країни конкурентного середовища. Зокрема, значні кошти бюджет отримає в результаті блокування офшорних схем, скорочення обсягів тіньового ринку оренди земель та сільгосппродукції, автоматизації процесів на митниці та в Державній фіскальній службі, а ліквідація корупційних схем у системі держзакупівель та обмеження неефективних видатків бюджету дозволить спрямувати додаткові кошти, зокрема на програми розвитку чи соціальні програми.

«Це важливий рубіжний момент у нашій співпраці на шляху до вирішення проблем, які стоять перед країною, перед підприємцями і налагодженню нормальної, відкритої і чесної співпраці. Я вважаю, що нам це вдалося», - прокоментував Гриценко підписання Меморандуму.

Українська Рада Бізнесу об’єднує 68 підприємницьких асоціацій з 20 галузей економіки і включає 27 тисяч підприємств з понад мільйоном робочих місць.

МЕМОРАНДУМ

«Країна рівних можливостей з потужною економікою»

Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 68 бізнес-асоціацій України, та політична партія «Громадянська позиція» вирішили укласти цей Меморандум, виходячи з нашого спільного бачення необхідності та шляхів прискореного економічного розвитку України.

Метою наших спільних дій є проведення ефективних реформ, спрямованих на усунення будь-яких перешкод на шляху створення рівних, ефективних і відкритих можливостей для розвитку підприємництва, створення державою сприятливих умов для ведення бізнесу (значне покращення позиції у рейтингу Doing Business), що приведе до:

1. Зміцнення економіки як основи демократії, добробуту і соціальних стандартів.

2. Збільшення капіталізації країни, залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій.

3. Виведення економіки на високі темпи росту із дотриманням екологічних стандартів.

В результаті запровадження ефективних реформ ми отримаємо:

1. Вільного громадянина і підприємця, законні права, свободи і власність яких будуть надійно захищені.

2. Потужний середній клас і активне громадянське суспільство.

3. Економічно міцні громади і на їх основі – економічно стійку незалежну Україну.

Ефективні реформи базуватимуться на десяти ключових принципах:

1. Непорушність права власності, рішуча протидія рейдерству.

2. Захист економічних прав і свобод громадян, як в Україні, так і за її межами.

3. Демонополізація економіки, створення рівних умов для чесної конкуренції.

4. Деофшоризація і детінізація економіки, стимулювання безготівкового обігу.

5. Децентралізація державної влади, зміцнення економічної бази місцевих
громад.

6. Ефективне і прозоре державне управління, підзвітність влади суспільству.

7. Державна підтримка розвитку експортного потенціалу.

8. Енергозбереження, енергоефективність, розвиток альтернативної енергетики.

9. Деполітизація і декомерціалізація правоохоронних і судових органів.

10. Рішуча протидія корупції, на основі дієвих стимулів і невідворотності
покарання.

Пріоритетними практичними кроками на шляху реформ ми вважаємо:
- Створення інфраструктури для прискореного розгортання нових виробництв, зокрема готових ділянок з підключеними комунікаціями і доступом до мереж, демонополізація залізничних перевезень.

- Спрощення процедур адміністрування податків; зниження оподаткування заробітної плати; блокування офшорних схем; контроль ланцюжка постачання товарів та забезпечення детінізації розрахунків при їх купівлі; запровадження концепції єдиного рахунку для сплати податків і зборів; запровадження персональної фінансової відповідальності чиновника за блокування роботи підприємства.

- Вдосконалення бюджетного процесу з метою запровадження середньострокового бюджетування, обмеження частки держави у перерозподілі ВВП через бюджет, скорочення неефективних видатків, ліквідації корупційних схем у системі державних закупівель, приватизаційних процесах і у роботі державних підприємств.

- Забезпечення рівних умов доступу і прозорих конкурентних процедур приватизації державних підприємств і державного майна.

- Поліпшення бізнес-клімату і зниження ризиків країни з метою забезпечення вітчизняним виробникам можливості отримувати доступні кредитні ресурси.

- Запровадження компенсаційних (офсетних) схем і вимог локалізації під час масштабних державних закупівель товарів і послуг за кордоном.

- Забезпечення стійкого розвитку аграрного виробництва та соціальної сфери українського села, унормування земельних відносин шляхом 100% наповнення Державного земельного кадастру та його повної інтеграції з реєстром майнових прав, скорочення обсягів тіньового ринку оренди земель та сільгосппродукції, переорієнтація бюджетної підтримки від надприбуткових агрохолдингів - на стимулювання розвитку середніх і малих сільськогосподарських виробництв із високою доданою вартістю та високою часткою праці в собівартості кінцевої продукції (м’ясо-молочна, овочева, плодово-ягідна галузі,бджільництво).

- Інституційна реформа Державної фіскальної служби України, запровадження відкритих конкурсів для працівників ДФС і митниці, забезпечення максимальної прозорості їх діяльності у поєднанні з автоматизацією процесів.

- Остаточна ліквідація податкової міліції, позбавлення СБУ, МВС та органів прокуратури невластивих їм функцій і важелів силового втручання в економічні процеси, утворення єдиної цивільної (несилової) служби фінансових розслідувань.

Ми спільно готуємо нову редакцію Податкового кодексу України (Кодексу розвитку, включно із детальними розрахунками щодо податку на виведений капітал) та пропозиції щодо глибокої модернізації Митного кодексу України, які мають бути прийняті новообраним парламентом.

Ми виступаємо за проведення політичних реформ, що сприятимуть оновленню влади та підвищенню її відповідальності перед суспільством і громадянами, насамперед – це прийняття закону про імпічмент Президента України, обмеження депутатської недоторканності, запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками. Розуміючи важливість і невідкладність проведення ефективних реформ, ми домовилися про їх всебічну підтримку в ході реалізації.

Спільними зусиллями ми забезпечимо максимальну комунікацію змісту Меморандуму і його розміщення на доступних публічних ресурсах.