За 29 років економіка України залучила близько 50 млрд доларів США прямих іноземних інвестицій. За цей період сусідня Польща отримала близько 240 млрд доларів США інвестицій.

Про це повідомив керівник Центру економічного відновлення Кирило Криволап під час першої зустрічі з широкого обговорення Національної економічної стратегії-2030 за участі прем'єр-міністра, представників Кабміну, ВерховноїРади та Офісу Президента, пише Обозреватель.

“Україна є хронічно недоінвестованою державою. У 2019 році Україна залучила 5,83 млрд дол. США прямих іноземних інвестицій, що майже у 3 рази менше, ніж у сусідній Польщі. Важливо, що прямі іноземні інвестиції зросли у 2019-му на 7%, і водночас були у 2 рази нижчими, ніж перекази від заробітчан. Ця пропорція не є здоровою, адже у сусідніх Польщі, Росії та Туреччині інвестиції перевищують перекази у 2,5, 3 та 10 разів, відповідно”, — зазначив Кирило Криволап.

За словами керівника Центру економічного відновлення, на зовнішню інвестиційну діяльність також негативно вплинула пандемія. Відтак, за 10 місяців 2020 року надходження прямих іноземних інвестицій в Україну склали усього 220 млн дол. США.

Зважаючи на ситуацію, Національна економічна стратегія-2030 пропонує запустити в Україні механізми податкових пільг для зовнішніх інвесторів. Йдеться про податкові канікули, відшкодування частини капітальних інвестицій (CAPEX), спеціальні податкові режими, а також забезпечення розвитку та створення нових індустріальних парків.

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

"Танці з зірками" залишили одразу дві пари, Джамала і Стас Горуна залишилися за бортом - "Melovin наступний"

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Показати ще

На основі широкого обговорення НЕС-2030 буде розроблено проєкт рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, затверджено Пріоритети для Програми дій Уряду на 21-23 рр. та перелік пріоритетних законів на наступні три роки.

Центр економічного відновлення — це аналітична платформа, на якій працюють понад 400 фахівців із різних сфер: представників аналітичних центрів, thinktanks, неурядових організацій, бізнес-спільноти та державних органів. ЦЕВ займається підтримкою Уряду у розробці рішень з реагування на економічні виклики та стратегій для подальшого економічного зростання. Процес розробки Національної економічної стратегії-2030 є відкритим та публічним. Цей документ не тільки демонструє економічний потенціал держави, але й пропонує конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI.