Для людей місцеві вибори закінчилися 26 жовтня 2020 року. Насправді ж для всіх, хто брав участь у виборах, вони завершилися аж наприкінці листопада. Наприклад, у Житомирській обласній раді перша сесія відбулася 27 листопада.

Про це заявив політичний експерт, голова фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» у Житомирі Сергій Крамаренко в ефірі «Знай24».

«Ключовим викликом було прийняття бюджету. Воно було у всіх громадах не просте. Такого важкого бюджету, як в цьому році, не було», - наголосив він.

За словами експерта, в місцевих бюджетах, на відміну від Держбюджету, не закладається дефіцит, тому доводиться суттєво урізати видатки.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник знайшов нового "Холостяка" після фіналу зі Златою Огнєвіч

Фіналістка "Міс Україна" Аліна Ляшук зібралася посунути Злату Огнєвіч: "Iдеальна холостячка"

"Тато йде в запій, всі гроші у матері": що відомо про 16-річного мажора, який влаштував ДТП у Харкові

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Показати ще

«Якщо Державний бюджет прийняв майже 300 мільярдів дефіциту, і в Держбюджеті дефіцит дозволений, то в місцевих бюджетах так не робиться», - констатував Крамаренко.

Він прогнозує, що бюджет Житомирської області у порівнянні з минулим роком буде за надходженнями на декілька сотень мільйонів менший, ніж в минулому році.

«Місцеві бюджети в основному формуються на бездефіцитній основі. Це призводить до скорочення комунальних установ, зменшення видатків на цільові програми. В цій ситуації не можна переглядати правила гри. На етапі підготовки Держбюджету по місцевим бюджетам двічі чи тричі у різних правках планували забрати певні надходження. Наприклад, вагома доля місцевого бюджету, особливо ОТГ, – акциз на паливо. Якщо на території якоїсь громади стоїть АЗС, то одна заправка формує надходження до бюджету. Уявіть собі, є невеличка громада, у них 4 заправки, які дають 50% надходжень до місцевого бюджету. І от Верховна Рада приймає рішення і викреслює ці доходи з місцевого бюджету. І у громади зразу дефіцит стає 50%», - розповів експерт.

Крамаренко висловився за планування бюджету на кілька років. Таким чином громади будуть знати, з якого джерела будуть отримувати кошти та як зміняться податкові правила.

Раніше нардеп Олександр Ковальчук заявив, що опозиція розхитує суспільство для перевиборів.

Також Знай.ua повідомляв, що нардепів з Буковини лишили з пустими гаманцями через прогули.