Наймасштабніше і видовищне святкування Дня Хрещення Русі традиційно проходить під Києвом - в Древньому Києві в "Парку Київська Русь". І цей рік – не виняток, адже організатори підготували особливу програму з кінно-трюковими виступами, театралізацією історичних подій, древніми ремеслами та ярмарком майстрів і справжніми, непостановочними лицарськими боями. А проходити святкування буде в останні вихідні липня – 28 і 29 числа.Саме тут, Древньому Києві Х століття, що відтворюється в натуральних розмірах, в оточенні величної архітектури Київської Русі, можна зануритися в атмосферу великої епохи наших предків. Можна буде побачити монументальний дерев'яний оборонний комплекс, шедевр середньовічної архітектури – Михайлівські ворота (висотою 21 метр), перший храм, побудований Володимиром Великим після хрещення Русі – дерев’яну Василівську церкву Х століття, а також відтворені за археологічними розкопками садиби киян, князівські трибуни та середньовічну стайню , Терем Ярослава Мудрого і Ярославові ворота. Також для гостей працюватимуть експозиції та музеї.Гостей Древнього Києва чекає не тільки шикарна територія середньовічного міста, але й безліч розваг і насичена шоу-програма. З 14:00 на урочистому відкритті програми гості побачать костюмований парад історичних постатей, які зіграли ключову роль в історії Київської Русі. Відвідувачі побачать апостола Андрія, візантійського імператора, Кия, Щека, Хорива та їх сестру Либідь, княгиню Ольгу, просвітителів Кирила і Мефодія та багатьох інших. А на завершення параду урочисто виїде на бойовому коні сам "винуватець торжества"- князь Володимир Великий. Гості зможуть не тільки насолодитися відкриттям програми, але і зробити яскраві фотографії з персонажами для соц. мереж.У Князівстві також можна буде приєднатися до хресної ходи до Василівської церкви, де пройде молебень за Україну. А далі на ристалище в театралізованих постановках будуть відтворені події, пов'язані з прийняттям християнства Київською Руссю. Перед глядачами оживуть історичні сцени: подорож княгині Ольги в Константинополь, вибір князем Володимиром віри, його одруження на сестрі візантійського імператора Анні, повалення язичницьких ідолів. Гості Древнього Києва перенесуться через час і відстань - з Київської Русі до Візантії, з XXI століття в Х століття. На відвідувачів чекає легенда про Віщого Олега, билина про апостола Андрія Первозванного, билина про те, як князь Володимир дружину збирав.

Тільки в Древньому Києві можна буде побачити унікальне масове театралізоване дійство - реконструкцію штурму міста і взяття Херсонеса. Дійство буде супроводжуватися стріляниною з требушету, смолоскиповими елементами, залученням гостей, стрільбою з лука вогняними стрілами та кінними виступами.

Крім цього на відвідувачів чекають виступи кінно-трюкового театру, турнір кінних лучників, а також середньовічні бої "1 на 1" і "5 на 5" в рамках Міжрегіонального турніру "Витязь Київського Дитинця" від Всеукраїнської федерації середньовічного бою.

Ввечері гостей Князівства очікує програма на Лісовому озері з реконструкцією хрещення киян у Почайні, а також "екшн" на канатному спуску з піротехнічними та вогняними елементами.У Князівстві "Київська Русь" відвідувачі можуть не тільки спостерігати за дійством, а й долучитися до святкування, взявши участь у веселих конкурсах, танцювальних флеш-мобах, хороводах і майстер-класах. Можна буде приміряти костюми часів Київської Русі і влаштувати яскраву фотосесію, постріляти з лука в середньовічному тирі, викарбувати монету "на щастя", битися в безпечних м'яких обладунках, відвідати музей середньовічної музики, експозиції облогової техніки, кораблебудування, середньовічну катівню, відпочити на пляжі біля мальовничого Лісового озера. Любителів активного відпочинку чекає захоплюючий канатний спуск "Політайло".

Поласувати стравами та напоями, що приготовані як за сучасними, так і за середньовічними рецептами, можна буде в Княжій корчмі, питній "25 рун" і в альтанках проста неба. Для тих, хто побажає продовжити свій відпочинок ще на день, є можливість залишитися з ночівлею в будинку готельного типу "4 кімнати" або в хостелі, попередньо забронювавши місця.Древній Київ відкривається о 10:00, програма з 14:00 до 1:00 в суботу і до 21:00 в неділю.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом За це відключать газ: українці ризикують втратити блакитне паливо Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

Древній Київ розташований недалеко від Києва сучасного - в 45 хвилинах їзди - в селі Копачів Обухівського району Київської області. Маршрутки курсують від станції метро "Видубичі", див. розклад на сайті.

Ціна вхідних квитків: повний квиток для дорослого - 200 грн., для пенсіонерів і студентів - 100 грн., для дітей шкільного віку - 50 грн., дошкільнятам - безкоштовно.

Детальна інформація на сайті parkkyivrus.com