День Києва 2017 традиційно відзначається в останні вихідні травня і не має прив'язки до чітко визначеної дати. У 2017 році свято припадає на 27-28 травня.

Перше святкування Дня Києва відбулося в кінці травня 1982 року. Урочистості приурочили до святкування 1500-річчя з дати заснування української столиці. Підготовка до ювілею стартувала ще у 1979-му. Над організацією почав працювати оргкомітет на чолі з представником ради міністрів УРСР Олександром Ляшко.

Важливо було те, що ювілей сприяв потужному сплеску інтересу киян до минулого міста і його багатовікової історії. Спеціально до Дня Києва підготували цілий ряд монографій і популярних книг з історії та архітектури столиці. Вийшла серія фотоальбоми з міськими краєвидами, а пам'ятній даті присвятили поштову марку.

На березі Дніпра встановили пам'ятний знак із зображенням літописних засновників Києва у човні. На стародавніх руїнах Золотих воріт з'явився умовний макет споруди в натуральну величину.

На Подолі до Дня Києва відтворили фонтан Самсон, що став візитывкою міста. Змінили й старовинний Андріївський узвіз. Його прикрасили мощенням і ліхтарями під старовину. Ювілей міста відзначили пишно і різноманітно. На Республіканському стадіон, який зараз носить назву НСК "Олімпійський", відбулося грандіозне театралізоване шоу. Також було багато концертів у парках, а також ілюмінація і феєрверки.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Загинув найкращий друг Байдена, був поруч 13 років: "З важким серцем..."

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Юля "Зайка", Джессіка і Дана "напали" на колишніх Ксенії Мішиної з "Холостячки": "Дивлюся і ржу"

Показати ще

З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. Вперше День Києва офіційно відзначили в останню неділю травня 1987 року. Програма була насичена заходами на вулицях, площах, у парках і на стадіонах. Відкрив свято театралізований мітинг на нинішньому Майдані Незалежності, а завершився маршем духових оркестрів.

Коли стемніло, на Хрещатику розпочався святковий карнавал, який супроводжував яскравий і барвистий феєрверк. Традиція святкувань збереглася і в наш час, а кияни і гості міста щороку відзначають День Києва. В честь 1535-ї річниці у місті відбудеться чимало святкових і спортивних заходів.