В кінці травня жителі столиці традиційно святкують День Києва. У цьому 2018 році 27 травня на Майдані Незалежності відзначать і День міста, і закриття фіналу Ліги чемпіонів і звичайно, світле свято Трійця.

Гості столиці та її жителі зможуть помилуватися виступами трьох оркестрів і двох хорів, шоу маршових барабанів, вокальними та танцювальними перформансами.

Так як 27 травня також відзначається християнське свято Трійця, з нагоди якого понеділок, 28 травня, буде вихідним днем. Заходи до Дня народження столиці розтягнуться на всі вихідні 26-28 травня.

Так, історія стародавнього і прекрасного міста Києва

Популярні новини зараз
Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ Потрібно встигнути зробити до 1 липня: отримувачів пільг попередили востаннє "Газмережі" закликали по-новому платити за доставку газу: що потрібно знати споживачам При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Прийнято вважати, що офіційно Київ виник в 482 році. Столиця України, Мати міст руських - Київ має більш ніж півтора тисячолітню історію. Точна дата виникнення міста за давністю років невідома, вона була названа умовно.

Ця "проблема" притаманна багатьом старовинним містам. Історики просто взяли за факт виникнення міста в п'ятому столітті. Грунтувалися вони на єдиному історичному документі 9 століття - "Повісті временних літ".

У ньому йдеться про те, що засновниками міста стали три брати Кий, Щек, Хорив і сестра їх царівна-Лебідь, а місто було назване по імені одного з братів. Археологи також внесли свою лепту, підтвердивши, що в 5 столітті на місці Києва перебувала стоянка племені полян. Однак цей період для істориків - час здогадок і припущень, згадок про Київ тієї епохи не збереглося.

Як вибирали дату дня Києва і чому травень

Незважаючи на значний вік і більш ніж тисячолітню історію, перший День народження Київ "відзначив" в травні 1982 року, трохи більше 30 років тому. Дата була умовна, провести святкування в кінці травня запропонував голова виконкому міської ради народних депутатів В.Згурскій. Офіційно святкування дня Києва стали проводити з 1987 року, в останні вихідні травня.

У цей період спостерігався сплеск інтересу городян до історії свого міста, було випущено безліч монографій і праць на тему виникнення Києва і можливих дат його появи. Обрана відправна точка - 482 рік, ймовірно, співвідносилася з 882 роком, коли Києвом почав правити Олег, об'єднавши кілька племен під київським початком. Саме тоді Київ і став "Матір'ю" російських міст.

Сучасний Київ

Київ сьогодні - найбільше місто, з населенням близько 3 млн осіб, культурний і економічний центр України. Відомими людьми, котрі народилися в Києві були: Михайло Опанасович Булгаков, Ада Роговцева, Леонід Канівський, Кирило Лавров і багато інших. Безперечно Київ можна вважати і містом де народжуються таланти.Або ж де ці таланти розквітають.

Заходи на День Києва

На День Києва 2018 заплановано проведення десятків різних заходів: від концерту під будівлею КМДА до захоплюючих виставок, ярмарків і фестивалів.

Фішкою святкування стане вокальний флешмоб - учасники виконають гімн Ліги чемпіонів в супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України.

Відомо, що на святкування Дня Києва буде витрачено 2,5 мільйона гривень з міського бюджету. Ця сума стала найбільшою за останні кілька років, а значить - варто очікувати приємних сюрпризів як гостям міста, так і його жителям.

Футбольне свято вболівальників ЛЧ "Фестиваль чемпіонів" на Хрещатику 27 травня зміниться урочистостями з грандіозним концертом до Дня міста, де заплановано масове виконання гімну Києва, концерти духового і симфонічного оркестрів, фестиваль електронної музики і джазу.
Також на відвідувачів чекає шоу маршових барабанів, DJ-сети, вокальні та танцювальні перформанси, флешмоби тощо. Початок концерту заплановано на 13:00, орієнтовний час закінчення 21:00.

Також в День Києва відбудеться один з наймасовіших і яскравих заходів - "Пробіг під каштанами". Крім того, пройдуть фестиваль морозива, фестиваль крафтового українського пива, ярмарок народного мистецтва, велогонки тощо.

В цілому ж святкові заходи будуть проходити протягом всіх вихідних і не тільки в центрі міста, а в кожному районі столиці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", завдяки світлому святу Трійці українці отримали цілих три вихідних дні. Крім того, столиця відзначить 1536-й День народження. Як же відсвяткує Київ?