Зараз у столиці України знову спостерігається скупчення отруйних речовин у повітрі. Так, Державна служба з надзвичайних ситуацій виявила високий рівень діоксиду азоту і формальдегіду у повітрі.

Відзначається, що така ситуація протримається до 16 серпня. Вся справа в метеорологічних умовах, які утримують домішки в приземному шарі повітря, передає Politeka.

На даний момент рівень забруднення діоксидом азоту в Києві досяг кількості 5 середньо допустимих добових норм. Найгірша ситуація склалася в районі Бессарабської і Деміївської площ, вулиці Довженка та проспекту Перемоги.

Рівень забруднення формальдегідом ще більш катастрофічний — 5-7,7 середньодобових гранично допустимої концентрації. Особливо це спостерігається в районі Оболонського проспекту, проспекту Перемоги, бульвару Лесі Українки, Бессарабської і Деміївської площ.

Самі того не підозрюючи, ми створюємо отруєне повітряне середовище, в якому перебуваємо мінімум 12-15 годин на день, у себе вдома. Таке ж брудне повітря в автомобілі і в офісі, в результаті 90% свого часу людина живе в тому середовищі, де навіть за санітарними нормами, будь-яка жива істота бути не повинна.

У свою чергу фахівці попереджають, що навіть короткочасне вдихання газів із високою концентрацією азоту може стати причиною летального результату.

Відзначається, що азот — газоподібна речовина, яка не має ні запаху, ні смаку. Отруєння ним дуже складно діагностувати вчасно, але слід дуже уважно поставитися до таких симптомів: підвищені веселощі, порушення пам'яті, галюцинації, кашель, біль у грудній клітці, голові, слабкість, апатія.

З часом симптоми можуть трохи ослабнути, але потім знову посиляться разом із незначним підвищенням температури тіла, шкіра набуває синього відтінку, розвивається набряк легенів, порушення дихання, людина може відчувати напади задухи.

Нагадаємо, що 2 червня частину Києва накрив отруйний смог.

Як повідомляв портал Знай.uа, для українців, які відклали на відпустку до вересня, є хороші новини.

Також портал Знай.ua писав, які токсичні речі отруюють нас щодня.