День Івана Купала традиційно відзначається 7 липня. Але ніч напередодні - Купальська - за своїм ритуальному змістом перевершує навіть саме свято.

У цей час проводяться різноманітні ритуали і обряди. І найпопулярніший з них - це стрибки через багаття. А для кожної незаміжньої дівчини, яка хоче зустріти обранця, Купальська ніч - ідеальний час, щоб поворожити на судженого.

Пирогово

Святкування Дня Івана Купала в Національному музеї народної архітектури та побуту "Пирогово" - це вже традиція. І в цьому році тут пройдуть цікаві майстер-класи народних ремісників, концерт, фаєр-шоу та безліч інших розваг.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Українцям нагадали про надбавки до пенсії: кому можуть доплатити Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат
Показати ще

Коли: 6, 7 липня

Де: Київ, вул. Академіка Тронько, Пирогово

Ціна: дорослий квиток в Пирогово коштує 50 грн, дитячий - 30 грн (до 7 років безкоштовно)

"Парк Київська Русь"

У "Парку Київська Русь" гуляння проходитимуть як в ніч на Івана Купала, так і в вихідні після свята. На відвідувачів чекає програма, заснована на стародавнних звичаях: катання на конях, кінно-трюкові шоу, майстер-класи та смачна їжа. А ще - можливість пошукати папороть і відтворити давні обряди. Звичайно, не обійдеться і без плетіння вінків, які тут же можна буде пустити на воду.

Коли: 6-8 июля

Де: Київська область, Обухівський район, село Копачів. З Києва в парк курсують маршрутки (від ст. Метро "Видубичі")

Ціна: дорослий квиток - 200 грн, для школярів - 50 грн. Для пенсіонерів та студентів - 100 грн

Парк "Феофанія"

Святкування Дня Івана Купала в Феофанії - теж щорічна традиція. На гостей чекають різноманітні обряди та гуляння - танці, стрибки через багаття. І, звичайно, всі незаміжні дівчата, які знаходяться в пошуках обранця, зможуть сплести вінки і пустити їх по воді.

Коли: 6 липня

Де: Київ, вул. Академіка Лебедєва, 37, парк "Феофанія"

Ціна: 7-20 грн

"Мамаєва Слобода"

Етнокомплекс пропонує романтичне святкування і обіцяє відтворити атмосферу гулянь наших предків. На гостей чекають концерти, хороводи і танці. А після заходу сонця - величезне багаття. Не обійдеться і без традиційних стрибків через нього.

Дрес-код заходу - вишиванка або який-небудь елемент національного одягу.

Коли: 6 липня

Де: Київ, вул. М. Донця, 2

Ціна: вхід - 100 грн, для студентів, школярів і пенсіонерів - 60 грн, для маленьких дітей, ветеранів та інвалідів вхід безкоштовний.

"Українське село"

Весела ніч пройде і в етнографічному комплексі "Українське село" під Києвом. Організатори пропонують відтворити автентичні традиції. А ще - пісні і танці, плетіння вінків з польових квітів і концерт. Також в комплексі будуть создані тематичні зони для яскравих фото.

Коли: 7 липня, 12.30-14.00

Де: Київська область, село Бузова, вул. Дмитрівська, 1

Ціна: безкоштовно

Раніше портал "Знай.ua" писав про традиції святкування Івана Купала.