Вже за три місяці у Києві набуде чинності закон, який дозволяє штрафувати водіїв за паркування в недозволеному місці. При цьому автолюбителів, котрі залишать машину не там, де слід, змушені будуть викласти понад 1 тисячу гривень за раз.

Нові штрафи за неправильну парковку

"Через три місяці вступає в силу закон і ми будемо мати можливість штрафувати водіїв, які будуть паркуватися під заборонним знаком, на тротуарах і там, де це заборонено. Штрафи будуть більше 1000 гривень", - пояснив столичний мер Віталій Кличко.

За його словами, що буде проводиться відеофіксація порушень швидкісного режиму, проїзду на червоний сигнал світлофора. За подібні правопорушення доведеться заплатити великий штраф. Втім, хто саме буде цим займатися, та як швидко такі зміни запрацюють не на папері, а реально, поки не ясно.

Адже далеко не всі водії, як показує практика, реагують навіть на правоохоронців – може просто рушити з місця і навіть не замислюватися про скоєне порушення.

"У столиці побудують перехоплюючі парковки. Також закуплять новий комфортний комунальний транспорт. У водіїв буде можливість залишити машину і пересуватися по Києву на громадському транспорті", - додав мер.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк готова стати конкуренткою Олі Поляковій: "Мене кинув Андрій, Саша, Петя та Юрій"

Білява зірка "Жіночого кварталу" Лєра Товстолес подражнила замерзлих українців фото з відпочинку

Кохання Дана Балана і Тіни Кароль виявилось несправжнім, продюсер "1+1" Завадюк у всьому зізнався

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

Дивіться: Кличко про штрафи для водіїв

Як платити за паркування: основні способи

Паркомат

В паркоматі, встановленому на паркувальному майданчику, можна оплатити стоянку машини за допомогою банківської карти. Зараз у Києві працює 86 паркоматів, планують встановити ще 700.

Мобільний додаток

Для цього потрібно встановити додаток М-паркування або Kyiv Parking App. Додаток показує найближчі паркувальні майданчики. В додатку треба зареєструватися, поповнити рахунок банківською платіжною картою або через скреч-карту і розпочати паркування. Слідкувати за станом рахунку можна в особистому кабінеті.

Талон

Місячні карти і годинні паркувальні талони можна придбати в кіосках "Союздрук". Їх слід класти лицьовою стороною під лобове скло машини. На годинному талоні потрібно відмітити час початку парковки.

SMS-повідомлення

Спочатку слід відкрити електронний паркувальний рахунок. Для цього треба купити спеціальну скретч-карту в одному з кіосків "Союздрук", зняти захисне покриття і відправити код в смс-повідомленні на номер 516. Після цього можна розпочинати паркування. В смс потрібно вказати номер зони паркування – для Києва А1, А2 або А3 – поставити пробіл і написати номер автомобіля вже без пробілів. Наприклад, А1 АА1111АА.Оплата здійснюється за перші 30 хвилин, а далі тарифікується похвилинно.

Скільки коштує паркування?

5 гривень за годину у III зоні, 7 гривень у IІ зоні, 10 гривень у I зоні. Ціна за місячний абонемент на паркування у першій зоні становить 630 гривень, у другій – 441, у третій – 315 гривень. Паркування у вихідні дні є безкоштовним.

Дивіться: Як працюють нові штрафи за парковку на місцях для людей з інвалідністю?

Як повідомляв портал "Знай.ua", недитячі забавки підлітків у метро показали на фото.