Щодня до столичної поліції надходять сотні звернень та скарг від мешканців з різних причин – від нападу вуличних хуліганів до пропажі авто. Тож Знай.ua вирішили дослідити, наскільки змінилася кримінальна обстановка в Києві, порівняно з минулим роком, які приводи звернень до поліції є найпоширенішими та на які автомобілі наразі найактивніше "полюють" крадії.

В ТОПі найпоширеніших викликів – ДТП, "адмінка" та крадіжки

Згідно із матеріалами управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у м. Києві, кількість зареєстрованих заяв та повідомлень до столичної поліції, порівняно із 2017-м роком, зменшилася майже на 10 %.

"У період з 1 січня по 1 червня цього року спецлінією "102" Головного управління надійшло 561 469 звернень, за аналогічний період минулого року – 643 083. Тобто у нинішньому році ми отримали на 81 614 звернень менше, – розповідає начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у місті Києві Оксана Блищик. – Всі звернення зареєстровані у Журналах єдиного обліку заяв та повідомлень територіальних управлінь поліції".

За зверненнями, у яких вбачається кримінальне правопорушення, розпочато 29 005 проваджень, що на 5 351 менше, ніж за аналогічний період у 2017-му році.

Популярні новини зараз
Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше ФОПам дали час до 19 липня: потрібно сплатити обов'язково Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

"Найчастіше громадяни звертаються з такими повідомленнями: звернення інформаційного характеру – 45 861, ДТП без травмованих – 33 292, адміністративні правопорушення – 40 116, крадіжка – 31 768, конфлікт – 28 494", – каже керівник прес-служби ГУ Нацполіціі Києва.

Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень розкрито 6966 справ.

Зі сотні викрадених іномарок знайдено 30 %

Власники іноземних автівок, що паркують свої машини не в гаражі, а під будинком, не повинні втрачати пильності. Впродовж п’яти місяців 2018-го року в столиці жертвами "мисливців" за автомобілями стали понад 100 власників іномарок. За цей час правоохоронцям вдалося повернути 34 автівки.

"У 2018-му році найбільше незаконно заволоділи автомобілями марок: Toyota – викрадено 52, знайдено 11, Lexus – із 22 знайдено 6, Mercedes BENZ – з 15 викрадених повернуто власнику 7, Range Rover – викрадено 13, знайдено 6, BMV X 5 та X6 – із 5 викрадених, станом на 1 червня, знайдено вже 4", – каже начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у місті Києві.

За словами керівника прес-служби ГУ Нацполіціі Києва, "полюванням" на дорогих залізних коней займаються не звичайні хулігани без досвіду, а справжні професіонали в цій справі.

"Зазвичай, машини такого класу викрадають під замовлення – крадії ретельно готуються до цього, спочатку обираючи потенційний автомобіль, вивчаючи графік руху, підбираючи двійника, аби одразу перебити номер кузова на викраденому авто. І тільки добре продумавши покроковий план дій та підібравши влучний момент, здійснюють задуманий злочин", – зауважує Оксана Блищик.

Вітчизняні ж автомобілі та машини нижчого класу, як і впродовж попередніх років, переважно, одразу ж відправляються на розборку – у таких випадках крадії, зазвичай, заробляють на продажі запчастин.