Пост інспектора КП "Київблагоустрій" Віктора Гончарука про нахабний напад трьох невідомих хуліганів на киянина Євгена Охріменко в супермаркеті на Лук'янівці, розміщений сьогодні зранку, викликав вибуховий резонанс у соцмережах. За лічені години повідомлення про аморальні дії злочинців зібрав понад тисячу лайків обурення та більше 4 тисяч зроблених перепостів. Знай.ua дізнавалися подробиці справи.

Донька оговтується від стресу, мати – під крапельницями

Результатом побоїв, нанесених хлопцю за відмову на прохання пригостити цигаркою, став перелом щелепи – Євгену нанесли кілька швів. Варто зазначити, що від дій злочинців, й досі оговтується і родина постраждалого.

"Наша донька, якій 9 років, отримала психологічну травму, Євгена мама з гіпертонічним кризом під крапельницями, моя мама, яка лежить з раком в лікарні, отримала жахливий стрес на передодні операції. Дякую всім, хто відгукується на допомогу. Думаю, що завдяки таким чуйним людям, ми знайдемо цих тварюк", – зазначає дружина постраждалого хлопця Олена Охріменко.

Як повідомили в поліції, на злочинців очікує покарання – із відповідною заявою постраждалий звернувся до одного з міських відділків, передчасно знявши побої.

"Нині за фактом даного нападу розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України. Однак після проходження постраждалим судово-медичної експертизи стаття може перекваліфікуватися – все залежить від результатів експертизи", – старший інспектор відділу моніторингу Шевченківського управління поліції Анна Зубрєва.

За інкримінованою статтею хуліганам загрожує сплата штрафу у розмірі 850 грн. або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.

За словами старшого інспектора відділу моніторингу Шевченківського управління поліції, станом на сьогодні особи злочинців поки не встановлені. Наразі триває слідство, в ході якого вивчаються усі записи з камер відео спостереження, вилучені у адміністрації магазину. Результат буде відомий не менш, ніж за кілька днів.

Дії чи бездіяльність охоронця? "За" та "проти"

Що ж стосується поведінки охоронця супермаркету, в кроці від якого сталося побиття, то ії бурхливо обговорюють користувачі Фейсбуку. Думки містян розділилися.

"Ну а-якої події ви хотіли від охоронця, щоб він тих почав бити? Він свою роботу виконав. По рації інфо передав, підкріплення викликав, бійку припинив, третього він зі спини не бачив. Все сплановано ретельно. Перший задирається і привертає охорону, другий нібито розбороняє і третій з-під тишка зі спини в бороду удар. Ситуація плачевна, конечно", – каже киянка Надія Крищук.

Дехто його виправдовує, та все ж більшість засуджує чоловіка.

"У охорони є і повинні бути шокери, балони з газом, кийки, пістолети з гумовими кулями і вони їх зобов'язані використовувати. Супермаркет бере на роботу некваліфікованих працівників, ще й не забезпечуючи їх засобами захисту. Вина адміністрації маркету явна. Ось така вона безпеку", – пише киянка Інна Півнєва.

Відповіді від керівництва мережі супермаркетів "Сільпо" щодо кількості охоронців, що працювали у день нападу, принципів відбору на цю посаду та пропозицій моральної компенсації родині постраждалого ми поки що не отримали.