У селі Підгірці під Києвом (Обухівський район) триває низка викриттів місцевих чиновників у корупції та зловживанні владою. Про це повідомляє видання "ОРД"

Раніше багато ЗМІ країни повідомляли про гучнийу багатомільйонний "дорожній" корупційний скандал на 9,2 млн грн, у якому фігурує сільський голова Сергій Кравченко і його"подільники") соратники-депутати сільради.

Але, як стало відомо, що відкриті нещодавно факти розкрадання бюджетних коштів, земельного дерибану та інших махінацій можуть бути лише вершиною айсберга – насправді рахунок корупційних епізодів "феодалів" з Підгірців уже пішов на десятки. Зараз правоохоронці, журналісти та громадські діячі активно зацікавилися тихим і не безбідним життям представників влади в цьому селі. Почалися розслідування, які показали, що суми бюджетних зловживань і збитків можуть обчислюватися сотнями мільйонів гривень.

Як стало відомо журналістам від представників сільради Підгірців, побажали зі зрозумілих причин залишитися не названим, всі фінансові ниточки з життя селища проходять через бухгалтерію сільради. Саме там працює на перший погляд непримітна жінка - головбух Раїса Ткачова.

За повідомленнями обізнаних у кулуарній життя владної верхівки села, вся "чорна каса" сільради і сільського голови проходить через неї, як через "кишенькового бухгалтера" місцевої еліти. Як підтверджують працівники сільради, жінка (яка, до речі, за віком вже давно перебуває на пенсії) присвячена фінансові таємниці пана Кравченка і підконтрольних йому депутатів. Без її відома і участі не проходить жодна "грошове" рішення місцевих князьків – за довгі роки роботи в сільраді Ткачова зарекомендувала себе як надійний хранительку комерційних таємниць чиновників села.

Популярні новини зараз
Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу Реєстрація знову відкрита: українцям роздадуть гуманітарну допомогу
Показати ще

З одного боку, саме з цієї причини вона і не збирається відсиджуватися на пенсії, звільнившись зі своєї посади. А з іншого боку – впливові покровителі щедро обдаровують Ткачову за її вірну і завзяту службу своїм колишнім і нинішнім безпосереднім начальникам – екс-главі села Олександру Колпачеву і нинішньому сільському голові р-ну Кравченко.

Щодо третьої причини, чому головбух села сидить на своєму кріслі – місцеві «мафіозі» поки не поспішають вводити в свої секрети, комерційні питання і махінації зайвих людей, тим більше з боку. До того ж не кожен бухгалтер погодиться працювати за невеликі офіційні виплати, які нараховують своїм працівникам сільського бюджету.

І хоча офіційна зарплата Ткачовой невисока, вона все одно тримається за своє крісло. Почасти причина такої хватки крім усього іншого є й бонуси, які вона неофіційно отримує з рук своїх "панів" .

Так, згідно електронної декларації, пані головбух є просто-таки підпільної мільйонеркою і латифундисткой. Наприклад, в електронній звітності за 2017 рік зазначено, що Ткачова володіє земділянками на 2361 квадратний метр, 2190 квадратних метрів, а також ділянкою "скромніше" - в 600 кв. м.. У декларації не неї також записаний елітний будинок, площею майже в 100 «квадратів», джип Hyundai вартість не менше 10 тисяч доларів. Вже ці цінності викликають у обивателя багато питань і сумнівів. Наприклад, як на пенсію і скромну з/п сільського головбуха чесно розжитися такими багатствами.

Не зайвим буде відзначити, що в Обухівському районі в середньому одна сотка землі коштує приблизно $1 900. Тобто загальна вартість землі главбухши, за даними з відкритих джерел, може становити як мінімум 2,5 млн грн. Непогано, як для простої (?) сільській фінансистки. Насправді ж, якщо ці земельні ділянки знаходяться в районі Підгірців (поблизу Києва), їх ціна може досягати декількох мільйонів доларів. Ось такі підпільні мільйонери осіли в Підгірцях і сидять там десятиліттями. Залишається тільки гадати, скільки "чорних" грошей має Кравченко і його поплічники.

У той же час, як раніше писали ЗМІ, через махрової корупції в сільраді Підгірців багатодітна мати нещодавно опинилася на вулиці. Продовжують надходити скарги і від інших простих жителів села, які знаходяться "за бортом" фінансових афер місцевих корупціонерів – через продажних місцевих чиновників життя в цьому, здавалося б, тихому містечку перетворилася на справжнє пекло.

Нагадаємо, нещодавно голова села Кравченко потрапив у ще один корупційний скандал обласного рівня – з подачі сільського голови Архітектурно-містобудівна рада при Департаменті містобудування та архітектури Київської ОДА в ході свого засідання вніс зміни в генплан села Підгірці. Таким чином рада фактично погодив будівництво скандальної висотки столичних забудовників братів Насиковских (група компаній DIM) в проблемній болотистій місцевості.