Скандально відомий сільський голова с. Підгірці Обухівського району Київщини Сергій Кравченко оприлюднив постфактум суперечливий і розкритикований експертами новий генеральний план села, викликавши тим самим нову хвилю нарікань з боку сільських жителів, громадських діячів, експертів, ЗМІ та правоохоронних органів.

Нагадаємо, 2 березня 2018 року Архітектурно-містобудівна рада при Департаменті містобудування та архітектури Київської ОДА в ході свого скандального таємного засідання поспішно вніс зміни в генплан села Підгірці Обухівського району. Таким чином рада фактично погодив будівництво висотки скандальних столичних забудовників братів Андрія і Олександра Насиковских в проблемній болотистій і непридатною для будівництва місцевості.

За повідомленнями ЗМІ, проект змін в генплан на тому секретному засіданні пролобіював р-н Кравченко, проти якого почалися антикорупційні розслідування. Також, як повідомляють медіа, прийняття рішення не обійшлося без підтримки ще одного чиновника-корупціонера – в. о. начальника Департаменту містобудування та архітектури КОДА Дмитра Ликова, який, незважаючи на ряд корупційних скандалів і брудних історій, тимчасово очолює обласний містобудівна рада.

Зазначимо, прийняття оновленого генплану села відбувалося кулуарно, без залучення громадськості, без урахування думки місцевих жителів, журналістів, експертів і відсутність висновків незалежних містобудівних експертиз. Раніше проти висотного будівництва виступила ДАБІ, заборонивши братам Насиковским будувати що-небудь в Підгірцях. Таке до проекту забудови села виникло безліч зауважень з боку Обухівської РДА.

Як повідомив Кравченко постфактум, 26 квітня 2018 р. депутати сільради Підгірців затвердили переписаний наспіх генплан села. За словами одіозного сільського голови, за планами місцевих чиновників-феодалів – внесення зміни в план зонування села Підгірці. Цей містобудівний документ повинен встановити обмеження щодо висотності новобудов в цьому населеному пункті. Зараз чиновники з барського плеча фактично дозволили Насиковским будувати 9-поверхові висотки. Не виключено, що після затвердження зонування в селі можуть дозволити будівництво справжніх небоскробов, як це відбувається в деяких спальних районах Києва.

Популярні новини зараз
Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті «Замкнуте коло»: шаманка розповіла, що буде з мобілізацією і чи захистить бронь Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Тим не менш, скандальне рішення сільської влади дозволити будівництво висоток у Підгірцях продовжує викликати шквал критики з боку селян. Так, місцеві жителі, коментуючи нове «корупційне» досягнення пана Кравченка безпосередньо задавали йому питання, як сільська інфраструктура витримає навантаження при появі нових РК – де будуть брати воду висотки, як і куди буде відбуватися водовідведення і т. д. Продовжує залишатися гострою проблемою в Підгірцях і ситуація зі школою, в якій навчаються діти з сусіднього села. Немає місць для нових жителів і у місцевому садку. На всі ці незручні питання пан Кравченко чомусь не відповідає, ігноруючи місцеву громаду і, схоже, використовує знаменитий радянський принцип – «після нас – хоч потоп».

А НП місцевого масштабу після висотної забудови в Підгірцях може відбутися в будь-який момент. Раніше екологи та експерти попереджали, що м'яка грунт призведе до руйнування новобудов, підмиванню грунту під сусідніми будинками через грунтових вод, можливі прориви каналізації та інші екологічні катастрофи, які загрожують небезпекою не тільки самому селу і його жителям, але й Києву.

Нагадаємо, скандально відомі брати Насиковские (компанія яких – «DIM» - увійшла в трійку найбільш проблемних забудовників Києва) хоче будь-якою ціною побудувати в Підгірцях ЖК «Park Lake City». Для цього корупціонери втрапили в черговий корупційний епізод – «умовили» депутатів сільради Підгірців відмовитися від пайової участі «DIM» в інфраструктурі села. Простіше кажучи, сільських депутатів купили якимись «бонусами» і заохоченнями. До якої трагедії може призвести «махрова» корупція в селі, залишається тільки здогадуватися.

Зараз ситуацією в Підгірцях зайнялася ГПУ та інші антикорупційні органи.